eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar

Gyurcsány az államigazgatást bírálta

Hat-hét ágazatot átfogó iparfejlesztés, Magyarország regionális üzleti és logisztikai központtá alakítása, valamint az idegenforgalom fejlesztése áll az MSZP kormányprogramjának középpontjában. Ezt a szocialista miniszterelnök-jelölt mondta a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének budapesti rendezvényén.

Gyurcsány Ferenc úgy vélte: modern Magyarország nem létezik magántulajdon, verseny és piacgazdaság nélkül.

A kormányfő hozzátette: az MSZP fejlesztési terve arra épül, hogy minden 1 forint hazai forráshoz 2-3 forint európai uniós forrás kapcsolható.

Hangsúlyozta: költségvetési hozzájárulás lényegében csak az unió által is finanszírozott programokhoz képzelhető el.

A szocialista miniszterelnök-jelölt szerint a magyar gazdaság versenyképességének javulását nem a magas adóterhelés akadályozza, hanem a rugalmatlan és elavult államigazgatás.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Hat héten át zajlik a világ leghosszabb választása: most dőlhet el másfél milliárd ember jövője

Indiában pénteken kezdődött meg a világ legnagyobb általános választása, amelyen közel 1 milliárd választásra jogosult adhatja le a szavazatát. A rendkívüli méretek miatt ezt a szokásosnál sokkal hosszabb időkeretben bonyolítják le, összesen hat héten keresztül zajlik a voksolás, eredményekre csak júniusban lehet majd számítani. A döntés nem könnyű, ugyanis számos olyan tényező van, amely befolyásolhatja a választók döntését. Elemzésünkben összeszedjük, hogy mi motiválhatja most az indiai szavazókat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×