eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Nyitókép: Pixabay.com

Kerékpárutak épülnek: egy év múlva kész lesz a Tisza-tó-kör

150 milliárd forintot fordítanak a kerékpárutak fejlesztésére az elkövetkezendő négy évben - mondta az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos.

Korábban nem látott összeget fordít a kormány kerékpárutak fejlesztésére - közölte az InfoRádióval Révész Máriusz aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos. Ez összegszerűen azt jelenti, a következő négy évben 150 milliárd forintot fordítanak a célra.

Mivel nagyon kevés adat áll rendelkezésre arról, hogy országszerte hol van a leginkább szükség infrastruktúrafejlesztésre, a kormánybiztos megrendelt egy országos, nagy forgalomszámlálást 95 helyszínen. 19 megyében építettek ki forgalomszámláló berendezéseket, amelyek 24 órán keresztül dolgoznak. A következő években további számlálókat telepítenek, az ezekből nyert adatok alapján határozzák meg a fejlesztések további irányát.

Mint elmondta,

folyamatban van a Tisza-tavat megkerülő út hiányzó 8 kilométeres szakaszának befejezése, itt három hidat kell építeni, 2019 év végén átadják.

A Budapest-Balaton út tervei engedélyezési fázisban vannak, 2019-ben pedig kiírják a közbeszerzést, és kezdhetik is építeni - ezzel párhuzamosan a Balaton-kör kritikus szakaszai is megújulnak.

További szakaszokat kap a Rajka-Budapest EuroVelo 6-os kerékpárút is, és sok olyan út vonalának előkészítésébe is belekezdenek, ahová 2021 táján kerül majd aszfaltcsík - ismertette Révész Máriusz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×