eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Pigniczki Fanni labdagyakorlatot mutat be a ritmikusgimnasztika-verseny egyéni összetett selejtezőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián az Ariake Tornaközpontban 2021. augusztus 6-án.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Újabb magyar sportoló vehet részt a párizsi olimpián

A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni olimpiai kvótát szerzett

A tornászlány a 11. helyen végzett a valenciai világbajnokság csütörtökön zárult egyéni selejtezőjében, ráadásul egyéni összetettben és szalaggal is döntőbe jutott.

A kvalifikáció legjobb 14 helyezettje szerzett országkvótát a jövő nyári, párizsi olimpiára azok közül, akik korábban nem harcolták ki a részvétel jogát. A szombati egyéni összetett döntőbe az első 18 jutott, a csütörtökön (ma) 21.45-kor kezdődő szalag fináléban pedig a legjobb nyolc vehet részt. Utóbbiba az MTK sportolója a hatodik helyen került be.

Pigniczki szerdán harmadik lett a karika döntőjében.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×