Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
A svájci Roger Federer a szerb Novak Djokovic ellen játszik az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében Melbourne-ben 2020. január 30-án.
Nyitókép: MTI/EPA/AAP/Scott Barbou

Páros meccsen búcsúzik Roger Federer

A hússzoros Grand Slam-tornagyőztes svájci játékos, múlt csütörtökön jelentette be visszavonulását.

Mint mondta, megbékélt a döntésével, és bízik abban, hogy régi riválisa, a 22-szeres GS-bajnok Rafael Nadal páros-partnereként búcsúzhat el az élsporttól.

"Nem szeretném, ha a viadal egy temetésre hasonlítana, boldog befejezést szeretnék" - mondta sajtótájékoztatóján Federer.

"Idegesen fogok pályára lépni, mert jó ideje nem játszottam, de remélem, versenyképes állapotban leszek" - emelte ki a svájci klasszis, akinek elmondása szerint szüksége volt némi időre ahhoz, hogy megbarátkozzon a visszavonulás gondolatával.

"Próbáltam egyre keményebben edzeni, de nagyon nehéz volt. Nagyon fáradt voltam, nem éreztem, hogy előrébb jutnék, ráadásul az újabb vizsgálati eredmények sem olyanok voltak, mint amelyekben reménykedtem" - indokolta elhatározását Federer, akinek jobb térdét többször is megműtötték az elmúlt másfél évben.

"Válaszúthoz érkeztem, és el kellett döntenem, hogyan tovább, én pedig nem akartam mindent kockára tenni. A legnehezebb az volt, amikor rájöttem, hogy valóban ez az út vége" - tette hozzá a svájciak olimpiai bajnoka, aki így utolsó hivatalos tétmérkőzését tavaly júliusban, Wimbledonban vívta Hubert Hurkacz ellen a negyeddöntőben.

"A keserédes döntés keserű része, hogy mindenki örökké játszani akar. Imádok a pályán lenni, imádok utazni, minden tökéletes volt. Minden aspektusból nézve szerettem a pályafutásom. Az édes része, hogy mindenki tudja, eljön ez a pillanat, én pedig nagyon hálás vagyok ezért a nagyszerű kalandért" - jelentette ki a korábbi világelső, aki a torna első, pénteki napján búcsúzik majd el a közönségtől.

A jövőjére vonatkozó kérdésre kapcsolatban úgy felelt, még nem tervezett meg mindent pontosan, de 13 éves lány- és nyolcéves fiúikreire biztosan több ideje jut majd, mint korábban. Arról ugyanakkor biztosított mindenkit, hogy nem szakad el a tenisztől.

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×