eur:
414.23
usd:
396.98
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Japán Nagydíjának első szabadedzésén szuzukai pályán 2019. október 11-én. A futamot október 13-án rendezik.
Nyitókép: MTI/EPA/Diego Azubel

A nagy Forma-1-es szabályváltozásokat is elnapolhatják

Nagy a bizonytalanság a száguldó cirkuszban a koronavírus-járvány miatt.

A Forma-1-es világbajnoki sorozatban szereplő tíz istálló közül kilenc annak az álláspontjának adott hangot, hogy az eredetileg 2021-re tervezett szabálymódosítások bevezetését egy évvel el kellene halasztani. Egyedül a Ferrari volt az, amely még gondolkodási időt kért ebben a kérdésben.

A kilenc csapat azt szeretné elérni, hogy a jelenleg érvényben lévő szabályok megmaradjanak jövőre is, a jelentős költségekkel és hosszú tervezési, valamint fejlesztési idővel járó módosítások pedig csak 2022-től lépjenek életbe.

Az már biztos, hogy idén az első négy futamot nem tudják megtartani, csak esetleg későbbi időpontban. Nem tudni, hogy mikor kezdődhet az idény.

Újabb törlések

A súlyemelők áprilisra tervezett kontinentális csúcsversenyei közül utolsóként a pán-amerikai bajnokságot is elhalasztották. Az eseményt a Dominikai Köztársaság fővárosában, Santo Domingóban rendezték volna meg április 14. és 24. között. Az új időpontról később határoznak.

A japán élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő klubok megállapodtak abban, hogy a mostani szezon végén az utolsó két helyezett nem esik ki. A döntést azért hozták meg, mert a japán bajnokságban csak egy fordulót tudtak lejátszani, mielőtt február 23-án félbeszakították volna azt a járvány miatt. A liga azt is bejelentette, hogy ha a bajnokság 75 százalékát sikerül lejátszani, akkor a második és harmadik vonal első két helyezettje egy osztállyal feljebb jut, ennek értelmében a 2021-es szezonban 20 csapatos lesz a most 18 együttest felvonultató élvonal, amelynek így négy kiesője lesz a következő idény végén.

Az orosz bázisú jégkorong-bajnokság (KHL) rájátszásában állva maradt AK Barsz Kazany azzal fordult a liga vezetéséhez, hogy az április 10-ig elrendelt szünet helyett törölje a szezon hátralévő részét, és ne hirdessen győztest. A klub szerint a játékosok és stábtagok szeretnének mielőbb hazautazni családjaikhoz, és nincs morális alap ennek megakadályozására. A finn Jokerit Helsinki és a kazah Barisz Nur-Szultan visszalépése miatt a KHL negyeddöntőiben jelenleg hat, kizárólag orosz csapat maradt versenyben: az AK Barsz Kazany mellett az SZKA Szentpétervár, a Szibir, a Szalavat Ufa, a CSZKA Moszkva és a Dinamo Moszkva.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Napelemes piaci körkép: hatalmas lakossági és vállalati támogatások jönnek

Bár ebben az évben a Napenergia Plusz Program a nyáron megemelt több mint 100 milliárdos kerettel és 32 ezer előregisztrációval felpörgette az érdeklődést, az elmúlt évek szabályozási kihívásai – a szaldó elszámolás kivezetése – és a pályázati pénzek lehívásának csúszása nyomot hagyott a piacon: Magyarországon az elmúlt évben jelentős visszaesés volt tapasztalható a napelemkapacitások növelésének ütemében. A hazai napelemes piacon már régóta jelenlévő, ma már komplex energetikai szolgáltatásokat is nyújtó Solar City ezért felmérte a környező piacokat és több olyan piacralépési pontot is talált, amellyel diverzifikálni tudja magyarországi működését. A cég tulajdonosa, Székely András szerint a kedvezőtlenebb 2023-as év után, idén a második félévtől, illetve 2025-től folyamatosan megjelenő EU-s forrásoknak köszönhetően várhatóan új lendületet kap a hazai napelemes piac. Ugyanakkor hiányolja a hazai szektor K+F tevékenységét, holott ebben szerinte jelentős tartalékok vannak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×