A két atléta fegyelmi büntetése nyomán a győztes szlovén Primoz Kozmus mögött a szombathelyi versenyző lett a második, a japán Murofusi Kodzsi pedig a harmadik.
Gyevjatovszkijnak és Tyihonnak a döntő napján, augusztus 17-én levett mintáiban egyaránt túl magas volt a tesztoszteronszint, amire nem tudtak elfogadható magyarázatot adni a NOB-nak.
"Nagyon boldog vagyok, örülök, jó döntés született. Hosszúra nyúlt az eljárás, de természetesen örülök a végeredménynek. Egyetlen dolgot sajnálok csak, hogy ilyen körülmények között lettem ezüstérmes. A legszebb az lett volna, ha ott állhatok a pekingi dobogón" - mondta Pars Krisztián.
Pars Krisztián élete legjobb eredményét érte el ezzel a második hellyel. Athénban már az ötödik helyen végzett ugyan, ám azóta nem sikerült dobogóra állnia világversenyen, a 2005-ös világbajnokságon hetedik, a 2006-os Európa-bajnokságon hatodik, a tavalyi vb-n pedig ötödik lett.
Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke az InfoRádiónak azt mondta, hogy azért tartott hónapokig az eljárás, mert a fehérorosz atléták minden lehetséges fórumon az ártatlanságukat bizonygatták.
Pars Krisztián megkapja az ezüstéremért járó állami pénzjutalmat és várhatóan az eredménnyel járó magas állami kitüntetést is - mondta Gyenesei István sportért felelős önkormányzati miniszter. Hozzátette: ez a döntés némi tapasz az athéni mély sebekre.
A kajak páros is előrelépett
A Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros is előrelépett 1000 méteren a pekingi olimpián, ugyanis az éppen előttük negyedik lengyel duóból Adam Seroczynski szintén pozitív doppingtesztet produkált. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) tájékoztatása szerint a szervezet végrehajtó bizottsága kizárta a Seroczynski, Mariusz Kujawski kettőst, így a magyar egység az 500 méterhez hasonlóan a hosszabbik távon is negyedik lett.
Adam Seroczynski ötkarikás játékokon levett mintájában az anabolikus szteroidok közé tartozó clenbuterol nyomaira bukkantak.
Élet-halál között van két fiatal, akik „metrószörfözés” közben szenvedtek balesetet