Egy nagyobb és egy kisebb meglepetéssel zárult az első félidő az E csoportban. Az Old Traffordon ünnep vezette fel a meccset, Cristiano Ronaldo - akit nem nevezett be Sir Alex Ferguson a mérkőzésre - átvette a France Football aranylabdáját. Ott volt a klub korábbi két aranylabdása, Denis Law és Sir Bobby Charlton is - sajnos a portugál szélső előtti utolsó Man United-győztes, a nagy előd, az éppen negyven éve győztes George Best már nem lehetett az ünneplőkkel.
Nehéz lett volna az összeállításból nem arra következtetni, hogy Sir Alex inkább a hétvégi Tottenham elleni mérkőzést tartotta fontosnak, nem pedig a dán Aalborg elleni meccset. A Sunderland ellen a legutóbbi bajnoki fordulóban győztes csapat kezdő tizenegyéből csak Rooney és Ferdinand maradt a csapatban. Carlos Tévez végre játéklehetőséghez jutott - s a harmadik percben már gólt szerzett.
Akkor mindent egyszerűnek tűnt az Old Traffordon, de az Aalborg nem ijedt meg a korán bekapott góltól. Jakobsen csúsztatott fejessel egyenlített, majd a 45. percben Jeppe Curth is Tomasz Kuszczak kapujába tudott fejelni. A dánok megbízott edzője, Allan Kuhn tizenegy mérkőzésből álló veretlenségi sorozattal érkezett az Old Traffordra - ez volt a búcsúmeccse, hacsak a klub váratlanul és eredeti tervével ellentétben nem véglegesíti mégis csak az edzőt.
A szünetben beállt a Man Unitedbe Paul Scoles, a 104. BL-mérkőzésén játszó középpályás ezzel angol rekorder lett. Négy perccel később már nem vezetett a dán vendég: Wayne Rooney is meglőtte a maga gólját. Némi meglepetésre a United a győztes találatot nem tudta megszerezni - igaz, a vezérkar nyilvánvalóan tisztában volt azzal, hogy a Villarreal vesztésre áll, így nincs veszélyben a csoportelsőség.
A másik találkozón a Celtic simán legyőzte a nagyon tartalékos Villarrealt. Az első gólt a kapus, Viera hibája után, Maloney fejelte, majd a játékrész hajrájában a könyöklő Guillermo Franco kiállítása miatt időközben tízfősre olvadt vendégcsapat újabb gólt kapott: McGeady szerezte.
A Lyon fura csapat: a jelek szerint szeret előnyt adni ellenfeleinek a 2008-as BL-ősz hazai meccsein. Szeptember 17-én, az első játéknapon, a Fiorentina, például, már 2-0-ra is vezetett a Stade Gerland-ban, s a francia bajnok csak nagy nehezen tudta döntetlenre menteni a meccset.
Ezúttal a Bayern 3-0-ra vezetett a szünetben, Miroslav Klose két, s a francia Franck Ribéry egy góljával. Közben Benzema lőtt egy kapufát, s kihagyott egy tisztának látszó helyzetet, de ezekkel is együtt, a bajorok okkal érezték, hogy eldöntötték a mérkőzést.
Ám a második játékrészben megtáltosodott a Lyon. Előbb a lassan veteránnak számító Sidney Govou szépített (ő a két csapat híres, 2001 tavaszi meccsén is főszereplő volt), majd miután Fred és Källström, két további támadó is beszállt, Benzema még eggyel csökkentette a különbséget. Fred fejesét, például, Rensing óriási bravúrral védte ki.
Bukarestben a Steaua nem bírt a Fiorentinával. A találkozó egyetlen gólját Alberto Gilardino szerezte. A világbajnok csatár remek mutatóval zárta erre az évre BL-szereplését: a Violák öt góljából négyet ő szerzett! A Fiorentina megszerezte a harmadik helyet a csoportban, s ezzel az UEFA-kupa-szereplés jogát.
A C csoportban folytatódott a Fenerbahce őszi vergődése. Az ukrán télben a Dinamo Kijev Roman Eremenko góljával nyert, s kiharcolta a harmadik helyet, ami előrelépés a csapat elmúlt évekbeli kupaszerepléséhez képest.
A Porto meglepően könnyedén legyőzte a szinte a második sorát szerepeltető Arsenalt. Az Ágyúsok az első félidőben ugyan többet birtokolták a labdát, de a portugálok kapujára alig-alig voltak veszélyesek. Ezzel szemben Bruno Alves az első félidőben kihasználta, hogy szabadon fejelhetett, majd a második félidőben Lisandro Lopez is gólt szerzett.
Továbbra is nagyon kétarcú csapat az Arsenal, a szerda esti játékával aligha szerzett túlságosan sok új hívet magának. Másfelől megközelítve: Wenger tulajdonképpen feladta a csoportelsőséget azzal, hogy legjobb játékosait (Gallas kivételével) nem küldte pályára.
A D csoportban a Juventus és a BATE Boriszov 0-0-ra játszott. A fehéroroszok büszkék lehetnek az eredményre - az olaszok játékán látszott, hogy nem ez életük mérkőzése. Marchionni kapufáig jutott, Giovinco pedig kihagyott egy büntetőt.
A Real Madrid élén nagyszerű győzelemmel mutatkozott be Juande Ramos. Raúl, a Bajnokok Ligája és egyben az európai kupatörténelem örök-góllövőlistájának vezetője két gólt is szerzett, egyet pedig a nagy formában futballozó Arjen Robben lőtt. A Bernabéuban nem akadt egyetlen szurkoló sem, aki a meccs után nem értett volna egyet Schuster menesztésével és Ramos szerződtetésével - de tartani lehet attól, hogy az új trénerre várnak még ennél nehezebb napok is majd.
E csoport:
Celtic-Villarreal 2-0 (Maloney 14', McGeady 45')
Manchester United-Aalborg 2-2 (Tevez 3', Rooney 52'; Jakobsen 31', Curth 45')
A csoport végeredménye: 1. Manchester United 10, 2. Villarreal 9, 3. Aalborg 5, 4. Celtic 5
F csoport:
Steaua-Fiorentina 0-1 (Gilardino 66')
Olympique Lyon-Bayern München 2-3 (Govou 52', Benzema 68'; Klose 11', 37', Ribery 34')
A csoport végeredménye: 1. Bayern München 14, 2. Lyon 11, 3. Fiorentina 6, 4. Steaua 1
G csoport:
Porto-Arsenal 2-0 (Bruno Alves 39', Lisandro Lopez 54')
Dinamo Kijev-Fenerbahçe 1-0 (Eremenko 20')
A csoport végeredménye: 1. Porto 12, 2. Arsenal 11, 3. Dinamo Kijev 8, 4. Fenerbahçe 2
H csoport:
Juventus-BATE Boriszov 0-0
Real Madrid-Zenit 3-0 (Raúl 25', 57', Robben 50')
A csoport végeredménye: 1. Juventus 12, 2. Real Madrid 12, 3. Zenit 5, 4. BATE 3
(Az első két helyezett jutott tovább minden csoportból.)
Élet-halál között van két fiatal, akik „metrószörfözés” közben szenvedtek balesetet