Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Koronavírustesztre váró emberek Sanghajban 2022. március 15-én. Kína szárazföldi részén az előző hét során az újonnan azonosított, belföldi fertőzésből eredő Covid-esetek napi száma a 2020-as, legelső járványhullám óta nem látott szintre emelkedett.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Covid: Kína a lovak közé dobta a gyeplőt: nincsenek adataik

Vasárnap még 14 ezer új fertőzött regisztrálásáról adtak hírt, hétfő óta viszont egyszerűen nincs adatközlés.

Kína az elszállt járványadatokra reagálva leállította a napi adatközlést – írja a Bloombergre hivatkozva a Portfolio.

Utoljára hétfőn érkeztek adatok, de értelme sincs már a közlésnek, mivel a tömeges tesztelést is feladta Kína. Az ország korábban annyit közölt, hogy havi közlésre áll át.

A napokban a WHO többször is felszólította Kínát, hogy közöljön több Covid-adatot, és ossza meg a törzsekre vonatkozó információkat.

Kína december elején fordult el a zero-Covid politikától, azóta 40 halálesetet sem jelentettek, ám a krematóriumok megteltek, már parkolókban égetik a holttesteket.

Az utolsó, hétfői jelentésben 7557 súlyos eset szerepelt, a napi emelkedés 1100 volt. Egy nappal korábban 14 ezer megerúsített új covidosról jelentettek.

Címlapról ajánljuk
Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

A gazdasági növekedés és a két nagyobb nemzetközi konfliktus sikeres lezárása döntheti el Donald Trump amerikai elnök második ciklusának sikerességét – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő. Az ELTE emeritus professzora arról is beszélt, hogy kik lehetnek legnagyobb valószínűséggel Trump utódai.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Volt egy egyéjszakás kalandunk a piacgazdasággal. Próbálkozzunk tovább!

Volt egy egyéjszakás kalandunk a piacgazdasággal. Próbálkozzunk tovább!

Hatalmas esélyt kapott Magyarország az uniós felzárkózáshoz az április 12-ei választások után. A magyar társadalom soha nem látott mértékű felhatalmazásán túlmenően az új kormány maga mellett tudhatja a teljes tőkepiac és a világgazdaság legfontosabb szereplőinek bizalmát is. Ezek már az érdemi munka megkezdése előtt a világ egyik legerősebb devizájává tették a forintot és bő három hónap alatt két és fél százalékponttal hozták lejjebb a 10 éves államkötvényünk hozamát. Minden együtt áll tehát ahhoz, hogy komoly pozitív változások történjenek a magyar gazdaságban. Ezzel együtt azonban rengeteg feladat áll az új kormányzaton túl a gazdasági élet minden szereplője előtt is. Ezekről az esélyekről és feladatokról beszélgetünk Gyurcsik Attilával, az Accorde Befektetési Alapkezelő vezérigazgatójával.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×