eur:
411.14
usd:
392.48
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Második oltáshoz használatos, orosz fejlesztésű Szputnyik V koronavírus elleni vakcinák Nyíregyházán, a Jósa András Oktatókórház oltópontján 2021. május 28-án.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Egy megegyezés már kiderült Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin tárgyalásáról

A Szputnyik-V koronavírus-vakcinát gyártó vállalat Twitter-oldalán jelent meg a jelzés "breaking" jelzéssel.

Idáig bizonytalanság övezte, hogy milyen oltóanyag gyártását kezdi meg a debreceni magyar oltóanyaggyár, amikor kész lesz.

A bizonytalanságot a Szputynik-V koronavírus-vakcinát is gyártó orosz vállalat kedd délután Twitter-posztja oszlatta el, a bejegyzésben rendkívüli hírként jelent meg, hogy Orbán Viktor moszkvai látogatása alkamával Vlagyimir Putyin jelezte, a debreceni oltóanyaggyár rendelkezésére bocsátja a Szputnyik-V gyártási technológiáját.

A bejelentés már december 30-án a levegőben lógott, akkor beszélt arról először Szijjártó Péter, hogy a már építés alatt álló Nemzeti Oltóanyaggyár az orosz vakcina gyártásával kezdheti meg a működést. Létesítésére októberben csoportosított át bő 2 milliárd forintot rendkívüli intézkedéssel a kormány.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Már lassul a magyar bérrobbanás, és pillanatokon belül vége szakad

Szeptemberben is érdemben nőttek a bérek Magyarországon a KSH friss adatai szerint, bár az emelkedés mértéke kissé lassult az előző hónapokhoz képest. Az alacsony infláció miatt azonban a keresetek reálértéke kifejezetten gyorsan emelkedik. Az már biztos, hogy a bérek vásárlóerejének növekedése olyan gyors lesz idén (éves átlagban), amilyet csak néhányszor lehetett látni az elmúlt évtizedekben. Jövőre azonban már az ideinél jóval kisebb mértékben nőhetnek a bérek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×