eur:
394.24
usd:
369.95
bux:
65045.06
2024. április 20. szombat Tivadar
Közlekedési dugó egy kereszteződésben Kairó belvárosában 2018. november 28-án. Az ENSZ legfrissebb jelentése szerint négy év után először ismét emelkedett a szén-dioxid-kibocsátás globális mértéke. Az elmúlt évben 53,5 gigatonnányi szén-dioxid-kibocsátást mértek, ami 0,7 gigatonnányival több, mint a 2016-os adat.
Nyitókép: MTI/EPA

Újra utat törtek Egyiptomban az autoriter intézkedések

A 8 évvel ezelőtti egyiptomi forradalom kitörése óta újra autoriter rendszer működik az országban – nyilatkozta az InfoRádiónak Wagner Péter, a Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója.

Az arab tavasznak az egyiptomi szakasza ugyanannak a forradalmi hullámnak volt a része, amely Tunéziában indult el – hangsúlyozta Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatója. Wagner Péter emlékeztetett: 8 évvel ezelőtt a helyi lakosság tiltakozott, elsősorban a fővárosban százezeren vonultak utcára a Mubarak-rezsim ellen. Mint mondta: az eseményekhez a gazdasági növekedés, a társadalmi mobilitás hiánya, a politikai jogok korlátozása, illetve a fiatalok életének kilátástalansága vezetett.

A szakértő felidézte, hogy a hadsereg engedett a tüntetőknek, és Hoszni Mubarak távozott, majd ezt követően demokratikus választásokat tartottak.

Viszont azóta Egyiptomban visszarendeződés történt, ismét autoriter intézkedéseket vezettek be, amik nem kedveznek a politikai véleménynyilvánításnak.

A nagy remény és várakozás után mégsem történt meg a demokratikus fordulat az arab világban. Líbiában, Szíriában és Jemenben is polgárháború zajlik – emelte ki a szakértő.

A kutató hozzátette: nem biztos, hogy az arab kultúra alkalmas arra, hogy ezekben az országokban demokráciák működjenek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

Dohányosokat kérdeztek, érdekes dologok derültek ki

A leszokási hajlandóságot nagyban befolyásolja, hogy mennyire érezzük távolinak a dohányzás negatív, illetve a leszokás pozitív következményeit – derül ki az ELTE PPK kutatóinak 1500 dohányost bevonó vizsgálatából.

Kiderült, hány magyar dolgozik külföldön – és az is, mivel lehetne őket hazacsábítani

A magyarok főképpen a külföldön elérhető magasabb fizetés, az itthoni bizonytalanabb, kiszámíthatatlanabb jövő, valamint a "klíma" miatt vándorolnak ki valamelyik nyugat-európai országba – ez derült ki az Egyensúly Intézet felméréséből, amelyből javaslatcsomag is készült az intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége összefogásából. Az InfoRádió Kozák Ákost és Gazsi Attilát kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.22. hétfő, 18:00
Dobrowiecki Péter Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Mitrovits Miklós történész, Lengyelország-szakértő
Oszkó Péter: a tech szektor forrásbősége idén nem fog visszatérni

Oszkó Péter: a tech szektor forrásbősége idén nem fog visszatérni

A felemás tőkepiaci- és a kihívásos makrogazdasági körülmények ellenére nyereséges évet zárt tavaly az OXO Technologies. Fenn tudták tartani a korai befektetésekkel kapcsolatos tevékenységüket, és ezzel párhuzamosan szépen termeltek az érett szakaszban lévő stratégiai portfóliócégeik is. Idén már több forrás áramolhat a technológiai szektorba, mint tavaly, ugyanakkor a korábbi bőség egyhamar nem fog visszatérni a területre. Egyebek mellett ezekről a témákról beszélt Oszkó Péter, a OXO Technologies vezérigazgatója a Portfolio Checklist szombati különkiadásában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×