eur:
411.2
usd:
392.57
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Berlin, 2017. június 8.Soros György magyar származású amerikai üzletember, a New York-i Soros Fund Management befektetési társaság elnöke és a felesége, Tamiko az Európai Roma Művészeti és Kulturális Intézet megalapításának alkalmából rendezett berlini ünnepségen 2017. június 8-án. (MTI/EPA/Clemens Bilan)
Nyitókép: MTI/EPA/Clemens Bilan

Soros György: túl sok helyen veszítek túl sokat

Az ellenfelei által mindenhatóként leírt Soros György úgy látja, hogy politikai öröksége minden korábbinál nagyobb veszélyben van - írja a magyar származású amerikai üzletemberről készített portréinterjújában a New York Times.

Az Európai Unió egzisztenciális válsággal néz szembe – állítja a New York Times cikkében Soros György magyar származású amerikai üzletember, de – úgy vélte –

könnyen lehet, hogy a kontinensnek hamarosan egy újabb gazdasági válsággal is szembe kell néznie.

A szerző kiemeli, hogy Soros György a berlini fal lebontása után dollár százmilliókat költött az egykori szovjet blokk államaiban a liberális demokrácia és a civil társadalom kialakulására, Kelet-Európa egyfajta egyszemélyes Marshall-terveként, mindezt az osztrák filozófus, Karl Popper „nyílt társadalom”-ról szóló gondolatai nyomán tette, akinek az '50-es években, Londonban volt tanítványa.

Míg azonban Vlagyimir Putyin alatt Oroszország visszatért az autokráciához és Lengyelország és Magyarország is ebbe az irányba tart, az Egyesült Államokban Donald Trump lett az elnök, Nyugat-Európában pedig több helyütt is erősödik a populista szélső-jobboldali politika,

az üzletember vízióját a liberális demokráciáról egyre inkább fenyegeti a nacionalizmus és a törzsi gondolkodás

– fogalmaz a lap.

A magyar kormány ellene kialakított politikája nyomán az üzletember úgy véli, hogy jelenleg túl mérgező volna Magyarországra látogatnia, idén ki is hagyta ezt az állomás európai körútjából. Orbán Viktor magyar miniszterelnökről – akit korábban pártjával együtt szívesen támogatott – csalódottan beszélt, a politikai helyzetért azonban nem a magyar népet hibáztatta – amelyet nagyra becsült, hisz felkelt az elnyomás ellen és harcolt szabadságáért –, hanem azt hangsúlyozta, hogy

különbséget kell tenni a nép és annak kormánya között.

Bár Soros Györgyöt aggasztja a cikk szerint, hogy vesztésre áll a nyílt társadalomért kezdett törekvéseiben, úgy fogalmazott: „Kitartok elveim mellett, függetlenül attól, hogy nyerésre vagy vesztésre állok. Sajnos most éppen túl sok helyen veszítek túl sokat” - tette hozzá az amerikai üzletember.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×