eur:
411.22
usd:
392.53
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Párizs, 2018. február 7.A behavazott Mars-mező nyilvános park az Eiffel-torony mögött Párizsban 2018. február 7-én. (MTI/EPA/Ian Langsdon)
Nyitókép: IAN LANGSDON

Üvegfal védi az Eiffel-tornyot

A párizsi illetékesek szerint mindenféle lövedéktől megvédi az Eiffel-tornyot a körülötte épülő, 6,5 centiméter vastag golyóálló üvegfal, amelyet csütörtökön mutattak be a sajtónak.

A biztonsági üvegfal három méter magas, 1,5 tonnás paneljei a Mars-mező és a Szajna felől védelmezik esetleges terrortámadástól a leglátogatottabb francia turistalátványosságot, így a Mars-mezőn lévő turisták szabadon rálátnak a toronyra és a mögötte elterülő városrészre.

A másik két, hosszanti oldalon 3,24 méter magas esztétikus fémkerítést emelnek, amelynek mintázata illeszkedik a torony formájához. Felállítanak ütközőbakokat is az esetleges autós támadások ellen.

Négyszázötven üvegpanelt állítanak fel a torony északi és déli oldala mentén

. A tornyot működtető társaság elnöke, Bernard Gaudillere azt állította, hogy a páncélüveg "abszolút védelmet nyújt mindféle lövedékkel szemben"

"A három méter magas átlátszó fal gyakorlatilag észrevehetetlen a torony méreteihez képest" - bizonygatta a csütörtöki bemutatón José Luis Fuenes építész.

A Dietmar Feichtinger osztrák építész irodája által tervezett gyűrű építése ősszel kezdődött és a tervek szerint szeptember közepére fejeződik be.

A 35 millió eurós (11,3 milliárd forint) beruházás része annak a 300 millió eurós (97 milliárd forintos) csomagnak, amelyet 15 év alatt költ el a városháza az Eiffel-torony renoválására és modernizálására.

A turistalátványosságot a 2016-os labdarúgó Európa-bajnokság óta nem túl esztétikus, fémrácsokból álló kordonok veszik körül. Az Eiffel-torony látogatóit a kordonok előtt a biztonsági emberek megmotozzák, a csomagjaikat átvizsgálják.

Az építmény újrafestése az üvegfal átadását követően kezdődik, és várhatóan két évig tart, amit a liftek felújítása követ 2022-ig, majd 2026-ban és 2027-ben ismét festési munkálatok következnek. A teljes felújítás program 2032-ig tart, de a legtöbb dolog elkészül 2024-ig, a párizsi nyári olimpiai játékok idejére.

A 324 méter magas torony az 1889-es világkiállításra készült. Évente hozzávetőleg hétmillióan keresik fel, és ezzel a világ leglátogatottabb fizetős műemléke.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×