eur:
406.36
usd:
370.66
bux:
83028.96
2025. április 5. szombat Vince

Ebbe az EU-ba nem lépnének vissza a britek

 David Lidington szombaton megjelent lapnyilatkozatában ugyanakkor utalást tett arra, hogy ha az EU átalakul, a jövőbeni brit döntéshozók megfontolhatják, hogy az új szerkezetű európai együttműködési formával milyen kapcsolatrendszert alakítsanak ki.

Lidington, a kabinetirodát vezető miniszter - aki e minőségében a brit kormány munkáját összehangoló legfontosabb szakpolitikai testület vezetője, és Theresa May miniszterelnök helyettesének tekinthető - a The Daily Telegraph című konzervatív brit napilapnak kijelentette: a politikában mindig veszélyes azt mondani, hogy "soha", de

nem hiszi, hogy a brit EU-tagságról 2016-ban tartott népszavazás döntését meg lehetne változtatni.

A referendumon a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége arra szavazott, hogy az Egyesült Királyság lépjen ki az EU-ból.

Brüsszel marasztalná Londont

Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke az Európai Parlament minapi plenáris ülésén azt mondta: nem lehet akadálya annak, hogy az Egyesült Királyság végül mégis tagja maradjon az Európai Uniónak, vagy visszatérjen az EU-ba, ha a britek esetleg meggondolják magukat.

David Lidington azonban a The Daily Telegraph szombati kiadásában megjelent interjúban félrevezetőnek nevezte az olyan latolgatásokat, hogy a britek esetleg meggondolják magukat, és visszatérnek az EU-ba akkor is, ha az a jövőben "ugyanúgy néz ki, mint amit most éppen elhagyunk".

Egy nemzedék múlva visszatérnének

A kabinetiroda vezetője - aki az EU-népszavazás kampányában Theresa May miniszterelnökhöz hasonlóan a bennmaradást szorgalmazó tábor tagja volt - az interjúban kijelentette ugyanakkor: várakozása szerint az EU átalakul, és egy nemzedéknyi idő múlva már a maitól eltérő szerkezeti képet mutat majd.

Lidington szerint a jövőbeni brit parlamentek és generációk feladata lesz annak megfontolása, hogy milyen kapcsolatrendszer legyen az Egyesült Királyság "és az európai együttműködés megváltozott jövőbeni formája között".


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Elemző az amerikai vámokról: fokozódik a gazdasági bizonytalanság, de Magyarország kedvező helyzetben van

Elemző az amerikai vámokról: fokozódik a gazdasági bizonytalanság, de Magyarország kedvező helyzetben van

Az amerikai kormányzat új vámpolitikájával csökkenteni akarja a különböző országokkal szemben fennálló kereskedelmi hiányát, illetve az Egyesült Államokba vonzaná a külföldi vállalatok gyártókapacitásait – mondta az InfoRádióban Horváth Sebestyén. Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője szerint az intézkedés legszembetűnőbb hatása az lesz, hogy a kereskedelmi forgalom visszaesése miatt „visszamenekül” a pénz az USA-ba.

Országszerte zárlatokat vezetnek be a gazdaságok a száj- és körömfájás miatt

Országszerte egymás után vezetik be a legszigorúbb óvintézkedéseket az állattartó telepek a ragadós száj- és körömfájás megjelenése miatt, még a Győr-Moson-Sopron vármegyei fertőzési gócoktól több száz kilométerre is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.07. hétfő, 18:00
Noszek Péter
a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×