A vád szerint az egykori polgármester, Hszü Cung-heng 2001 és 2009 között, amikor különböző magas tisztségeket töltött be a város vezetésében, összesen 33,18 millió jüan (körülbelül 5,1 millió dollár) kenőpénzt fogadott el építőipari cégektől és alacsonyabb rangú tisztségviselőktől.
A tartományi bíróság úgy ítélkezett, hogy "Hszü visszaélt hatalmával, s nyereséget hajszolva segített cégeknek és magánembereknek megváltoztatni földterületi fejlesztési terveket, elnyerni építkezési projekteket vagy előléptetéseket".
Mivel Hszü bevallotta bűneit, az ítélet végrehajtását két évre felfüggesztették. A két évre felfüggesztett halálbüntetést Kínában általában életfogytiglani börtönre mérséklik.
A sanghaji kommunista pártfőnök 2008-as bebörtönzése óta az 56 éves Hszü az egyik legmagasabb rangú tisztségviselő, akit korrupció miatt elítéltek. A volt polgármester letartóztatása 2009-ben egy szélesebb körű, a déli tartomány egészét érintő korrupcióellenes kormányzati akció része volt. Elemzők szerint Peking ezzel az akcióval próbálja szorosabb ellenőrzése alá vonni a szabadkereskedelem egyik fellegvárának számító Sencsent.
A kommunista párt már többször megfogadta, hogy kiirtja az országból a gazdasági növekedés miatt egyre terjedő korrupciót, amely a lakosság elégedetlenségének egyik legfőbb forrása. A kritikusok szerint azonban a tisztességtelen politikusok elleni harcot akadályozza a párthoz hű igazságszolgáltatás és az, hogy a tisztségviselőket sem a média, sem a választók nem vonhatják felelősségre.
Újfajta bűncselekménytípus jelent meg Ferihegyen, léptek a rendőrök