A botrány akkor került nyilvánosságra, amikor a sajtó közölte, hogy a vezérkari főnök nem ment el a honvédelmi miniszter év végi fogadására, sőt, posztjához méltatlanul nyilatkozott a sajtónak. A többi között azt mondta, hogy a katonaság nem a hatalmon lévő Demokrata Párt tulajdona, és az általános honvédelmet nem egy-egy négyéves választási periódusra, hanem hosszú távra kell tervezni.
A honvédelmi minisztert közvetve azzal vádolják, hogy nem törődik a hadsereg jövőjével és átszervezésével, valamint, hogy a szervezetben a korrupció is jelen van: közel félmilliárd eurót költöttek indokolatlan és előnytelen megrendelésekre. A szerb katonaság fizetési listáján 19.500 név szerepel, a minisztérium dolgozóinak száma pedig meghaladja a tízezret - ez közvetve arra is utal, hogy milyen jelenleg az ország biztonsága és katonai ereje.
A szerb parlament védelmi bizottságának szélsőjobboldali radikális elnöke a vezérkari főnök azonnali menesztését követelte, ám a testület tagjai leszavazták. Az ügyben mindenesetre nyilatkozott Boris Tadic szerb köztársasági elnök, aki megnyugtatta a polgárokat: Szerbia biztonsága szilárd alapokon áll. Arra viszont számítani lehet, hogy nem a demokrata párti tárcavezetőt váltják le, hanem a vezérkari főnököt menesztik.
Kormányválsághoz vezethet a szerb kőolajipari közvállalat, a NIS előnytelen eladása is. A cég értékét több mint 2 milliárd euróra becsülik, ám Oroszország a részvénycsomag 51 százalékáért mindössze 400 millió eurót fizetett. A kormánykoalíció kisebbik pártjába tartozó beruházási miniszter nem értett egyet a szerződés megkötésével, és jelezte, hogy ezek után nehezen tud együttműködni a kormánnyal.
A miniszter egyébként korábban már megdöntött egy szerb kormányt, ám pártja akkor ellenzékben volt.