eur:
393.16
usd:
364.08
bux:
72080.04
2024. július 4. csütörtök Ulrik

Robbanás Európa legmélyebb bányájában

Szinte bizonyosan hét bányász vesztette életét Románia délnyugati részén, a Krassó-Szörény megyében lévő Anina szénbányájában egy légrobbanás következtében. A detonáció feltehetően a metángáz túlságosan nagy koncentrációja miatt következett be - erősítette meg a helyszínről Seres Péter megyei alprefektus. Az odaveszett bányászok néhány nap múlva vették volna át a felmondásukat.

A detonáció helyi idő szerint reggel fél hatkor következett be, amikor összesen hatvannyolc ember dolgozott a mélyben, közülük tizenketten abban a tárnában, ahol a robbanás történt. Öt sebesültet a felszínre tudtak hozni.

Az alprefektus elmondta: eddig öt emberről lehet tudni biztosan, hogy meghalt, kettőről még nincs hír, de szinte biztos, hogy ők sem élték túl a tragédiát.

Az eset körülményeinek kivizsgálására létrehozott bizottság feltételezi, hogy sújtólégrobbanás történt Európa legmélyebb bányájában, ahol a fejtés több mint ezer méterrel a felszín alatt zajlik.

Címlapról ajánljuk
Választanak a britek - Ezek az összetevők vezettek a konzervatív mélypontig

Választanak a britek - Ezek az összetevők vezettek a konzervatív mélypontig

Történelmi vereség - erre van a legnagyobb esély a csütörtöki brit választásokon. Pedig néhány évvel ezelőtt még a Munkáspárt szenvedett hosszú évekre kiható vereséget; csak hát jött a brexit, a Covid, a háború és az energiaválság, a Munksápárt pedig talpra állt, míg a kormánypárt cserélgette a kormányfőket. Az InfoRádió Gálik Zoltánt kérdezte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Új szakaszába lépett az Ukrajna fölötti légiháború – Erre Kijev nincs felkészülve

Új szakaszába lépett az Ukrajna fölötti légiháború – Erre Kijev nincs felkészülve

Az elmúlt hetekben ismét előtérbe került az ukrán fegyveres erők egyik legkomolyabb hiányossága: egyszerűen nem rendelkeznek kellő számú légvédelmi fegyverrel ahhoz, hogy hatékonyan védekezzenek az orosz légierő és rakétatüzérség támadásai ellen. Moszkva valószínűleg észlelte is ezt a problémát, hiszen az elmúlt időszakban ismét megszaporodtak a légicsapások, ezúttal azonban nem a lakosság és az energetikai hálózat, hanem olyan komolyabb stratégiai célpontok, mint a vasútvonalak és a repülőterek ellen. Nézzük, mi a helyzet most az ukrán légtérben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×