eur:
413.26
usd:
403.53
bux:
81649.13
2025. január 10. péntek Melánia
Electric car lithium battery pack and power connections
Nyitókép: Prapass Pulsub/Getty Images

Kína közeledik Oroszországhoz, de közben lelkesen üzletel Ukrajnával - adatok

Ötödével nőtt az Ukrajna és Kína közötti kereskedelmi forgalom májussal bezárólag.

A Kína és Ukrajna közötti kereskedelmi forgalom 20,1 százalékkal, 3,8 milliárd dollárra nőtt a május végével záródott idei első öt hónapban éves összevetésben - közölte a kínai vámhivatal kedden.

A vizsgált időszakban a Kínából Ukrajnába irányuló export 47,5 százalékkal, 1,4 milliárd dollárra ugrott.

Ukrajna elsősorban mezőgazdasági termékeket szállított Kínába, így például kukoricát, napraforgó- és repceolajat, továbbá árpát. Kína különösen fogyasztási cikkeket, sok más mellett elektromos járműveket, lítium akkumulátorokat, gumiabroncsokat buszokhoz, teherautókhoz és személygépkocsikhoz, valamint okostelefonokat és televíziókészülékeket exportált Ukrajnába.

A kínai vámhatóság adatai szerint 2022-ben a kínai-ukrán kereskedelemi forgalom 60 százalékkal, 7,65 milliárd dollárra esett, 2023-ban további 10,8 százalékkal 6,81 milliárd dollárra csökkent.

Címlapról ajánljuk
Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Védelmi szakértő a helyzet összetettségéről: Grönland már most is eléggé amerikai

Az Egyesült Államok és Grönland maximálisan profitál a jelenlegi együttműködésből. A Dániához tartozó sziget átvétele “rossz üzlet” lenne Donald Trumpnak, aki felszólította Dániát, hogy adja fel a sziget ellenőrzését – mondta az InfoRádiónak a Dán Királyi Védelmi Akadémia szakértője. Jon Rahbek-Clemmensen a rádió londoni tudósítójának nyilatkozott. Kiderült, miért nyer Washington a mostani helyzettel úgy, hogy "nem kell állnia a számlát", illetve hogy milyen botrányok voltak korábban abból, hogy Amerika vagy Dánia rosszul bánt Grönlanddal – elég csak a fogamzásgátlós ügyre gondolni.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
Kijött a hét legfontosabb adata - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Kijött a hét legfontosabb adata - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

A romló nemzetközi légkör ellenére jó hangulatban zajlik a kereskedés a magyar tőzsdén, ráadásul új történelmi csúcsra is került a BUX - a hazai blue chipek közül az OTP árfolyama is soha nem látott magasságban van. Ami a nemzetközi piacokat illeti, ma érkeztek a hét legfontosabb adatai: az amerikai határidős részvényindexek nagyot is estek, miután a munkaerőpiaci adatok a magasba repítette az amerikai hozamokat, a friss adatok tükrében ugyanis megnőtt a valószínűsége, hogy a Federal Reserve visszavesz a kamatcsökkentésekből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×