Infostart.hu
eur:
353.85
usd:
310.13
bux:
137836.74
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Ez nagyon is a földieper éve lehet

A csillagok állása kedvez a népszerű gyümölcsnek, túlkínálat van Európában, az időjárás is jó volt, olcsóbb hát, mint tavaly.

Nem lesz hiány a Világgazdaság által megkérdezett szakértők szerint idén a szamócából, másik nevén földieperből.

Hazánk ebből a gyümölcsből sokkal többet importál, mint amennyit elad, a behozatal manapság közelít a 4 ezer tonnához évente, jellemzően Spanyolországból - exportunk is van: Szlovákiába, Ausztriába és Ukrajnába is.

A nagybani piacon az importhoz 1690 forintért lehetett hozzájutni kilónként, amíg a magyar meg nem jelent, a párhuzamosság 1103 forintra nyomta le az árát, ez 6 százalékkal még olcsóbb is, mint tavaly.

A hazai szamóca 4000 forintos termelői árral lépett be a 13. héten (április), de a 21. héten már 1280-1480 forint volt már csak egy kiló.

Az ársüllyedés egyik fő oka, hogy a görögországi olcsó szamócának új piac kell a háború miatt, így túlkínálat alakult ki Európában.

Itthon a Szedd magad! akciók népszerűek, itt 780-1300 forintos kilónkénti áron lehet hozzájutni a földieperhez.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, védett üzemanyagár is terítéken

Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, védett üzemanyagár is terítéken

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×