eur:
411.2
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Jó éven van túl az Opus, a Konzum beolvadása pedig még nincs is benne ebben

Kiemelkedő üzleti évet zárt az Opus Global. Nyrt. A vállalatcsoport tőkeszerkezete és profittermelő képessége a Konzum Nyrt. június végi beolvadásával pedig várhatóan tovább javul - közölte éves jelentésében a társaság.

Az Opus Global Nyrt. kedden piaczárás után tette közzé a Budapesti Értéktőzsde honlapján 2018. évi IFRS szerinti konszolidált éves jelentését. Eszerint a növekedés évét zárta tavaly az Opus Global Nyrt., amely 54,1 milliárd forintos működési bevétel mellett 24,8 milliárdos profitról számolt be 2018. évi IFRS szerinti konszolidált éves jelentésében.

A csoport anyavállalatra jutó eredménye 25,5 milliárd forint lett, míg a társaság konszolidált saját tőkéje - a lezárt tőkeemelés sorozatnak köszönhetően - alig egy év alatt 14,9 milliárd forintról a tizennyolcszorosára, 280 milliárd forint fölé nőtt. A tőzsdei társaság konszolidált mérlegfőösszege pedig a 2018. december 31-i zárónapra 576,7 milliárd forintra növekedett.

A jelentés szerint az Opus a jelentős árbevétel és profit ellenére negatív üzemi eredményt (EBIT), és EBITDA-t mutatott ki, amely azonban nem fest valós képet a társaság tényleges eredménytermelő képességéről.

A számviteli alapelveknek megfelelve ugyanis a novemberben értékesített médiaportfólió által generált árbevétel és EBITDA már nem szerepelhet az Opus konszolidált eredmény beszámolójában; míg a tőkeemelés során apportált, illetve megvásárolt, jelentős jövedelemtermelő képességű társaságok – így a Mátrai Erőmű, és a Mészáros Építőipari Holding leányvállalatai - csak az akvizíciók lezárását követő, december havi teljesítményükkel járultak hozzá a csoport konszolidált eredményéhez.

Éppen ezért a társaság jövőbeli működését előrevetítve az Opus Global menedzsmentje megvizsgálta azt is, hogy hogyan változott volna a csoport teljesítménye, amennyiben az újonnan apportált vagyonelemek már 2018 januárjával az Opus tulajdonában működnek. A pro forma kalkuláció alapján a vállalatcsoport 191,7 milliárd forint működési árbevétel mellett 11,8 milliárd forint EBITDA-val zárta volna a 2018-as gazdasági évet.

A társaság igazgatósága szerint az Opus Global Nyrt. az elmúlt évben megvalósult apportoknak is köszönhetően stabil pénzügyi és piaci helyzetben működik, és a vállalatcsoport kiváló (tetőszerkezettel --- tőkeszerkezettel növekedési kilátásokkal vághat neki a 2019-es évnek. Az ipari termelés, a mezőgazdaság- és élelmiszeripar, az energetika, valamint a vagyonkezelés szegmensében működő Opus Global Nyrt. növekedési története pedig folytatódik a Konzum Nyrt. beolvadásával.

Ezt követően az Opus becsült kapitalizációja - a jelenlegi árfolyamon és a jelenlegi piaci viszonyokkal számolva - elérheti a 350-400 milliárd forintot, miközben IFRS szerinti konszolidált saját tőkéje meghaladhatja a 320 milliárd forintot is, a 2019. évre tervezett EBITDA-ja pedig a 30 milliárd forintot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×