eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

"Csodaszer" a rákra a tehénvizelet

Napi ötszáz liter szarvasmarha vizeletet vásárol fel az észak-indiai Uttarakand állam kormányzata orvosi céllal: olyan hagyományos gyógyszerek készítéséhez használják majd fel a vizeletet, amelyeket többféle betegség, például a rák kezelésére használnak.

Az állatgazdálkodási minisztérium literenként 5 rúpiát (23 forintot) fizet majd a szarvasmarha vizelet literjéért - jelentette be a tárcát vezető Trivendra Ravat. Vizeletet azonban nem adhat akármelyik marha, csak a 1900 tejgazdaság lakói.

Az illetékesek szerint a hegyi tehenek vizelete gazdag a növényi szerves maradványokban, mint maguk a növények, amelyeket gyógyászati és kozmetikai célokra használnak ajurvédás szerekben. Ezekből az anyagokból hagyományos gyógyszereket készítenek, amelyek még a rák kezelésére is hatásosak.

Az uttarakandi kormányzat azt is tervezi, hogy létrehoz egy különleges intézetet, ahol kimondottan a tehenek vizeletének és trágyájának egészségügyi célú hasznosítását vizsgálják majd.

Emellett egy olyan hálózatot is kialakítanak majd, amelyen keresztül a tehéntartók közvetlenül tarthatnak kapcsolatot a gyógyszergyártókkal, akik ajurvédás tablettákat és italokat készítenek. Ezeket a szereket májbetegségek, cukorbaj, asztma és aranyér gyógyítására használják.

Az olyan ajurvédás szereket pedig, mint például a Szandzsivani bárkája - amely áttetsző, vizelet alapú folyadék - rákbetegség esetére javasolják, de használják arckrémhez, samponhoz, a memóriát serkentő tablettához, sőt afrozidiákumként is.

Bár a legtöbb indiai orvos és tudós elismeri bizonyos ajurvédás szerek hatékonyságát, azzal kevesen értenek közülük egyet, hogy a tehénvizeletnek bizonyítottan gyógyhatása lenne. Szerintük a vizelet felhasználását még megfontolni sem lenne szabad addig, amíg a hatását komoly vizsgálatok nem igazolják.

Címlapról ajánljuk
„Fegyverkezési verseny” van a baktériumok és az emberiség között – nem mi állunk győzelemre

„Fegyverkezési verseny” van a baktériumok és az emberiség között – nem mi állunk győzelemre

Pál Csaba akadémikus biológus és csapata az Európai Kutatási Tanács támogatásával azt vizsgálják a következő években, hogy az újonnan fejlesztett antibiotikumok mennyire hatékonyak az ellenálló baktériumokkal szemben. A HUN-REN SZBK Biokémiai Intézetének tudományos tanácsadója az InfoRádióban elmondta: mivel a baktériumok egyre jobban képesek alkalmazkodni az antibiotikumokhoz, ma már sokkal veszélyesebbek, mint korábban.

Nagy meglepetés várható az áprilisi diktálós gázszámláknál

A fura április, sőt tavasz miatt meghökkentő gázszámlákat kaphatnak a diktálós fogyasztók. Mindez azért érdekes, mert ezrek kaptak az elmúlt két hónapban mínuszos számlákat főleg a nagy meleg miatt. Az elmúlt 10 nap szokatlan hidege fordított esetek is hozhat. Megpróbáljuk elmagyarázni, hogy miért.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. április 27. 19:45
×
×
×
×