Elpusztult egy 344 évesnek mondott teknős Nigériában - adta hírül a BBC.
Az állat egy királyi palotában élt, halálát az uralkodóház jelentette be, hozzátéve, hogy a hüllő rövid betegség után halt meg.
A nagy tisztelet övezte hüllő a hagyomány szerint a királyság harmadik vezetője, az 1770-től 1797-ig uralkodó Isan Okumoyede idején került a palotába, és ha valós az életkora, már akkor 100 éves kellett legyen. Állítólag a király hozta magával egy "sikeres expedícióról".
Ha valós az életkora, az Öreg 18 ogbomosói királyt élt túl.
A BBC által megkérdezett brit hüllőszakértők képtelenségnek tartják, hogy a teknős 344 évig élt volna.
Tim Skelton, a bristoli állatkert hüllőgondozója szerint óriásteknősök akár 200 évig is élhetnek, de csak egészen kivételesen, és a nigériai állat nem is óriásteknős, más teknősfajok pedig 70-80, legfeljebb 100 évig élnek. John Wilkinson hivatásos herpetológus is osztja véleményét.
Az állítólagos nigériai matuzsálem a fotókból ítélve sarkantyús teknős lehet, amely Afrika legnagyobb szárazföldi teknősfaja.
A brit szakértők szerint arról lehet szó, hogy a palota mindenkori teknősét halála után egy másikkal pótolták.
Bárhogy is legyen, Alagbának gyógyító erőt és jövendőmondó képességet tulajdonítottak, és az állat messze földről vonzotta a látogatókat.
A BBC értesülése szerint a palota személyzetéből legalább ketten gondoskodtak a vén teknős szükségleteinek kielégítéséről, bár túl sok dolguk nem lehetett, mert havonta csak kétszer evett.
A hivatalban lévő ogbomosói király közölte, hogy a teknőst megőrzik a jövőnek turisztikai és történelmi okokból.
A világ bizonyítottan legöregebb állata egy Jonathan nevű 187 éves óriásteknős, amely Szent Ilona szigetén él.