Infostart.hu
eur:
382.4
usd:
327.79
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma
A man in a white shirt sits on a laptop in a dark room. with light shining down. internet concept addiction.topview.Forrás: Getty Images
Nyitókép: Forrás: Getty Images

A GVH nekimehet a honlapoknak is – itt vannak a részletek

Új jogkörökkel bővül a Gazdasági Versenyhivatal tevékenysége. Több más mellett honlapokat kapcsolhat le a hatóság, ha bebizonyosodik, hogy az oldal tisztességtelen gyakorlatot folytat – mondta az InfoRádióban a GVH kommunikációs vezetője, Horváth Bálint.

Évről évre folyamatosan bővülnek a GVH jogkörei, 2024-ben sincs lesz ez másképp. Mint Horváth Bálint, a versenyhatóság szóvivője az InfoRádióban elmondta, a friss jogkörök jelentős része az online tevékenységekhez kötődik.

"Februártól kötelezően alkalmazni kell a digitális szolgáltatásokról szóló úgynevezett DSA uniós rendeletet, és ennek a végrehajtásában nagyon fontos szerepet kap a GVH is, célzott ellenőrzéseket végezhet a digitális térben. Márciustól pedig tovább bővülnek a versenyhatóság jogérvényesítési lehetőségei: a GVH egy új jogkörnek köszönhetően már az eljárása során intézkedhet a jogsértő honlapok lekapcsolása ügyében. Ha eljárása során a a GVH azt látja, hogy egy internetes felületen olyan tiltott kereskedelmi gyakorlatot folytatnak, amely különösen kártékony, azonnal intézkedhet a honlap elérhetetlenségéről" – mondta a szóvivő.

Ezen felül 2024-ben várhatóan több új feladatot is kaphat a GVH, az egyik ilyen forrása egy ősszel lefolytatott vizsgálat az online szállásfoglalási piacon.

"A tapasztalatok alapján a GVH szakértői több fontos beavatkozási pontot is javasoltak a jogalkotóknak a szállásfoglalók és szállásadók védelme érdekében. Azt láttuk, hogy

kiszolgáltatott, egyenlőtlen helyzet jött létre a magyar szállásadók és a nagy online platformok között,

amelyek közül kiemelkedik a piacvezető cég, amely gyakorlatilag erőfölényben van – a holland tulajdonú Booking.com –, és egy új javaslat készült, ezt a javaslatot tárgyalni fogja az Országgyűlés, ezek alapján bővülnek a GVH jogkörei, hogy ne lehessen kiszolgáltatott helyzet" – magyarázta Horváth Bálint.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta, a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját. Nem vagyunk még kint a vízből, de egy kevésbé feszült és kockázatos időszak előtt állhatunk. Ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

Így jut 20 évig fix áron zöldenergiához az ország egyik legnagyobb iparvállalata

A Bosch csoport két magyarországi telephelyén is on-site naperőművet épít az E.ON, és 20 éves, hosszútávú energiavásárlási szerződés (PPA) keretében látja el a vállalatot zöldenergiával. A konstrukciónak számos előnye van az ellátásbiztonság, a kiszámítható költségek és a dekarbonizációs célok szempontjából egyaránt. Arról, hogy miért éri meg valójában ezt a megoldást választani, hogyan érdemes belefogni, és milyen szempontokat érdemes mérlegelni a döntés során, a Portfolio Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdezte.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×