140 millió adatot tárolnak az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben, ahová minden nap több mint 13 ezren jelentkeznek be és több mint 240 ezer egészségügyi dokumentumot töltenek fel – mondta az InfoRádióban Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára.
"A Covid-időszak világosan megmutatta, hogy a digitális egészségügy Magyarországon is jól vizsgázott" – mondta Horváth Ildikó, és úgy látja, az olyan megoldások, mint az e-recept kiválóan szolgálták a magyar emberek egészségét és a hozzáférésüket az egészségügyhöz. A járvány hatására meghatszorozódott azoknak az embereknek a száma, akik betekintenek az elektronikus térbe.
Idén nyáron újabb szolgáltatók adataival bővült az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér – emlékeztetett Horváth Ildikó. A magánegészségügyi szolgáltatók is kötelesek adatot szolgáltatni az ellátásról, tehát betegek biztosak lehetnek, hogy minden elvégzett munka bekerül a felhőbe, és a következő orvos is láthatja, így könnyebb és gyorsabb lesz az ellátás.
Ezek fontos és bizalmas adatok, ezért nagy és biztonságos helyre van szükségük -- indokolta az államtitkár az augusztusi hosszú hétvégén végrehajtott úgynevezett felhőköltöztetést.
"Ez egy hatalmas és nemzetbiztonsági szempontból nagyon jelentős adat, hiszen az emberek betegségével kapcsolatos részletes információkat tartalmazza. Fontos a magas szintű védelme és a tárhely korlátlan hozzáférhetősége, hogy ha sok adat érkezik, akkor is fogadni tudja" – mondta az államtitkár.
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe az ügyfélkapun keresztül lehet bejutni, és ott bárki elérheti a saját leleteit, zárójelentéseit, receptjeit és egyéb orvosi dokumentumait. Ezek az adatok elősegítik a gyorsabb és pontosabb diagnózist, illetve a célzottabb terápiát – hangsúlyozta Horváth Ildikó.