Infostart.hu
eur:
354.83
usd:
304.89
bux:
131547.96
2026. május 27. szerda Hella
Egy szál rózsa a Duna-parton a hajóbalesetben elsüllyedt Hableány turistahajó közelében, a Margit hídnál 2019. május 30-án. Legalább heten meghaltak, amikor május 29-én éjszaka a Viking Sigyn szállodahajó és a Hableány turistahajó összeütközött a Margit híd közelében, majd a turistahajó felborult és elsüllyedt 33 dél-koreai turistával és a kéttagú magyar személyzettel a fedélzetén. A rendőrség büntetőeljárás keretében, szakértők bevonásával vizsgálja a hajóbalesetet.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Megszólalt a hajóbaleset egyik túlélője

A 31 éves nő a dunai hajóbalesetben szerda este eltűnt öccsét keresi. Egy 49 éves nő is megmenekült, de három családtagja a folyóba veszett.

Egy testvérpár is utazott azon a hajón, amely szerda este balesetet szenvedett a Dunán. A The Korea Herald szerint a 31 éves nő a 28 éves öccsét kísérte el az európai utazásra. A férfinak ez volt az első nagyobb útja, éppen elvesztette az állását, és egyfajta feltöltődésnek szánták a közös kirándulást.

A nő a hajóbaleset hét túlélőjének egyike, de a fivére eltűnt. A lap tudósítása szerint a nővér jól van, telefonon beszélt is a szüleivel, könnyek között mondta el nekik, hogy a testvére a folyóba veszett, és hogy csak remélni tudja, hogy valamiként megmenekült.

Az édesanya azonnal repülőre szállt, és Budapestre tart, az édesapa otthon várja a biztató híreket. Az újságnak annyit árult még el a beszélgetésből, hogy a lánya szerint többségében idős emberek voltak a csoportban, a gyermekei a legfiatalabbak között voltak.

Egy 49 éves nő is túlélte a katasztrófát, de három másik családtagja eltűnt.

Címlapról ajánljuk
Autópályák, hulladék, kaszinók: felülvizsgálják a koncessziós szerződéseket

Autópályák, hulladék, kaszinók: felülvizsgálják a koncessziós szerződéseket

Az Országgyűlés szerdai ülésén Molnár Zoltán (Tisza) arra kérte frakciója nevében a kormányt, hogy haladéktalanul kezdje el a teljes körű koncessziós auditot. „A 30-35 évre titkosított, haveri kézbe játszott koncessziós szerződések azonnali felülvizsgálata nem bosszú, hanem nemzeti kötelesség” – fogalmazott. A legkirívóbb példák között a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztését, az országos hulladékkoncessziót és a kaszinókat említette. Magyar Péter miniszterelnök válaszában meg is ígérte a teljes felülvizsgálatot.

Nyomozók jelentek meg a Nemzeti Kulturális Alapnál

Szerda reggel nyomozók jelentek meg a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) székházában: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai kezdték meg a munkát. A hírt Tarr Zoltán miniszter és Nagy Ervin kultúráért felelős államtitkár is megerősítette. Az NKA 17 milliárd forintot osztott szét a választást megelőző időszakban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×