Infostart.hu
eur:
353.94
usd:
309.29
bux:
143587.15
2026. július 7. kedd Apollónia
Szűcs Tamás, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) újonnan megválasztott ügyvezető elnöke a PDSZ székházában 2018. április 20-án.
Nyitókép: MTI / Szigetváry Zsolt

Tanársztrájk jöhet május végén

Munkabeszüntetést tervez május 29-re a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete.

Szűcs Tamás, az érdeképviselet vezetője május elsejei beszédében jelentette be, hogy egynapos sztrájkot kezdeményeznek. Elvárja mindenkitől, aki még hisz, hogy vegyen részt a -munkabeszüntetésben – mondta az elnök a mérce.hu tudósítása szerint.

Szerinte ez nem lesz elegendő ahhoz, hogy kényszerítse a kormányt, de nagyon erős figyelmeztetés lehet, ha minél többen vállalják a részvételt.

Szűcs Tamás hozzátette: a hatalom minden eszközt bevet majd annak érdekében, hogy megakadályozza a munkabeszüntetést

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×