2018-ban a Mindent a Nőkért Alapítványnak lehetősége volt ellátogatni afrikai, indonéziai, dél-amerikai kórházakba.
"Nyilván nem feltétlenül az elmaradott országokhoz kell hasonlítani magunkat, de ha a világ nagy területén a szülészeteken körbejárunk, visszatérve Magyarországra azt érezhetjük, hogy igen szerencsés és kiemelkedő helyzetben vagyunk" - fogalmazott az InfoRádiónak a szombatig tartó nemzetközi szülészeti konferenciát szervező alapítvány szakmai vezetője, Incze Tímea.
Szerinte a területen nincsenek olyan nagy problémák, amilyen rémhírek terjednek, és nagy az igyekezet abban is, hogy egyre inkább családbarát legyen egy-egy szülészet.
Közben viszont
változnak a szülő nők elvárásai, ezt pedig a szakmának is követnie kell.
Ma már természetes és ismert minden intézmény előtt, hogy az apukák bent lehetnek a szüléskor, és egyre elterjedtebb az "aranyóra" is, ami szerint már a szülés utáni pillanattól az anya testi közelségében van a legjobb helyen a baba.
A konferencia megnyitóján elhangzott, hogy a népességfogyás egyik lehetséges megoldása a magyarországi szülészeti élmények javítása. Pap Károly, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház szülészet-nőgyógyászati osztályát vezető főorvos, az esemény védnöke pedig egyebek között arról beszélt, hogy
az elmúlt ötven évben a szülészeteken előtérbe került a biztonság,
és ma Magyarország bizonyos mutatókat tekintve már jobban teljesít, mint például Hollandia vagy Anglia.