eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Balog Zoltán lelkipásztor, korábbi miniszter a Budapest-Svábhegyi Református Egyházközség ünnepi istentiszteletén a XII. kerületi Felhő utcai templomban 2018. október 7-én.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Balog Zoltán: a közéletet és az egyházat megkülönböztetni lehet, szétválasztani nem

Elsősorban lelkészi feladataira koncentrál most az előző emberi erőforrások minisztere. A jelenlegi romaügyi miniszterelnöki biztos az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogyan fogadták vissza a közösségbe mint vezetőt.

Újra azt a közösséget vezeti, ahol miniszteri munkája előtt volt lelkész – árulta el Balog Zoltán. A miniszterelnöki biztos kiemelte: a romaügyet tartja olyan fontosnak, hogy szeretné rajtatartani a szemét. A Polgári Magyarországért Alapítvány vezetése pedig tiszteletbeli megbízatás, így nem jár anyagi juttatással.

Az elmúlt 12 évben helyettes lelkész végezte a feladatát, de ebben az időben is szolgált a közösségben, jelen volt az életükben. Az egyházi törvények alapján azonban hivatalosan nem vezethette a csoportot. Az utóbbi időben azonban megjegyezték, hogy hosszú ideje várják, hogy visszatérjen, és döntés elé állították: lemond végleg vagy visszatér. Miniszteri mandátumának vége pedig olyan vízválasztó volt, mely alkalmat adott a kérdés átgondolására – mondta a lelkész. Az egykori miniszter a kormányzati munka kezdetekor is úgy tervezte, hogy annak befejezése után a közösség építésében vezetőként részt vesz.

Balog Zoltán azt is elárulta, hogy gyülekezet magjával sokat beszéltek az elmúlt időszakról. Mint mondta: támogatták a munkáját, de bírálatokkal is éltek. A volt miniszter hozzátette: a közéletet és az egyházat meg kell különböztetni, de szétválasztani nem szabad.

A teljes beszélgetést meghallgathatják az InfoRádió Aréna című műsorában, csütörtök este hat órától.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×