eur:
389.29
usd:
362.66
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Így lehetnek egészségesebbek az iskolai büfék

Így lehetnek egészségesebbek az iskolai büfék

Az Oktatási Hivatal és a Klebelsberg Központ segítségét kéri az Emberi Erőforrások Minisztériuma abban, hogy felbontható legyen annak az iskolai büfének a szerződése, ahol nem csak egészséges élelmiszert vásárolhatnak a gyerekek.

A vizsgált iskolai büfék háromnegyedében már egészséges termékeket és gyümölcsöket lehet kapni, de bizonyos helyeken, a büfékben és az automatákban is még jelen vannak a cukrozott üdítőitalok, édességek és energiaitalok – mondta az InfoRádiónak a család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.

Beneda Attila szerint ezen a tendencián még változtatni kell, és ehhez kérték az oktatási hivatal és a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ segítségét is.

A tankerületeknek megvan a lehetőségük arra, hogy a büfét üzemeltető céggel szerződésben rögzítsék, hogy

a megállapodást felbonthatják, ha nem tartják be a népegészségügy szempontjából fontos jogszabályokat.

Ez a fiatalok egészségi állapota szempontjából ez fontos kérdés - emelte ki.

A helyettes államtitkár úgy véli, a törvények kellő jogszabályi környezetet adnak ahhoz, hogy az egészséges étkezést a mostaninál sokkal intenzívebben vezessék be a büfékben. Ugyanakkor hozzátette, hogy a szülőknek ki kell kényszeríteniük a büfékből azt, hogy a gyerekek csak egészséges ételekhez juthassanak.

Ha egy szülő azt látja, hogy gyereke iskolájában energiaitalt is kínálnak, akkor azt az intézményben, a tankerületnél és a kormányhivatalnál is jelezheti.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×