Mára két és fél hektáron, ezer négyzetméternyi öntöző- és fűtésrendszerrel ellátott polikarbonát, illetve fóliasátorban zajlik a 25-féle zöldség és 30-fajta fűszernövény termesztése, de akad itt dinnyepalánta és bogyós gyümölcs is.
2015-ben adták át az Ízek Házát, a falu egyik épületéből kialakított feldolgozóüzemet, amelyben napkollektoros szárító és aszaló, valamint hűtőkamra üzemel, továbbá itt állítják elő a kézművestermékeket, szörpöket, krémeket, lekvárokat és különböző ajándéktárgyakat. Ugyanitt termékbemutató szoba várja az érdeklődőket.
A gyerekcipőt már kinőtték, a tudatos márkaépítéssel
országos ismertségre tettek szert, jelenleg számos étterembe szállítják a zöld alapanyagot, ezek közül a legismertebb az encsi Anyukám mondta.
A polgármester állítja, ötször ennyi terményre is volna vevő.
Tapasztalataikat igyekeznek a hozzájuk hasonló sorsú és méretű településekkel megosztani. Ennek jegyében oktatófilmet is készítettek, amelyet 2800 önkormányzatnak juttattak el. A borsodi ökológiai gazdaság példáját igyekszik követni Piliscsaba.
Piliscsabán ugyanis szociális farm indítását tervezik,
amely saját étkezésüket is biztosítja majd, és hasznos, szép elfoglaltságot nyújt a foglalkoztatottaknak, és a jellemzően kispénzű, ezért olcsó és silány élelemhez szokott emberekkel megismerteti a minőséget. Nyitott kertről álmodnak, ahova a helyi nyugdíjasok, gyerekek is bejárhatnak, és munka közben szemléletük is formálódik.
A Fébé Evangélikus Szeretetszolgálat piliscsabai lakóotthona szellemi fogyatékossággal élőknek és kerekesszékeseknek nyújt lakhelyet, a foglalkoztatóházba pedig a környékbeli településekről járnak be sokan. Mindenkinek igyekeznek a saját szintjének megfelelő munkát találni a legváltozatosabb munkakörökben.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!