Az ENSZ jelentése szerint ahhoz, hogy egy országban megfelelő képviseletük legyen a nőknek, az országgyűlési képviselői székek legalább 30 százalékát a "gyengébb nem" képviselőinek kell elfoglalniuk.
Nagy-Britanniában jelenleg csupán a képviselők 18 százaléka nő. Nem jobb a helyzet a világ egyik legnagyobb demokráciájában, az Egyesült Államokban sem, ahol kongresszusban csupán 14 százalék a nők aránya.
Magyarország: Ruanda és Mozambik is jobb
Magyarország nagyjából az arab országok szintjén áll e téren. Míg a The Independent cikke szerint az arab államokban 8 százalék a nők aránya a parlamentben, addig a magyar országgyűlés honlapja alapján Magyarországon ez az arány alig több mint 9 százalék.
A világon csupán 20 ország haladja meg a kívánatos minimumot, ezek között van Ruanda, Mozambik, Guyana és Burundi. Olyan állam, ahol teljese mértékben megvalósul a politikai egyenlőség, csupán 3 van: Chile, Spanyolország és Svédország.
A szegények 70 százaléka nő vagy gyerek
Ha nem történik sürgős változás a nők helyzetében, akkor a nemzetközi szervezet által kitűzött, a szegénység és a gyermekhalálozás visszaszorításáról, illetve az oktatás fejlesztéséről szóló millenniumi fejlesztési célokat nem sikerülhet elérni - figyelmeztet az ENSZ.
A világszervezet adatai szerint a Föld 1,2 milliárd szegényének 70 százaléka nő vagy gyerek. A világon minden percben meghal egy nő terhességi vagy szülési komplikációk miatt, és az HIV fertőzés is gyorsabban terjed körükben, mint a férfiak között. A segélyszervezetek becslése szerint 700 millió nőnek nem jut megfelelő mennyiségű étel, víz, egészségügyi ellátás és oktatás.
Ennél a banknál többé nem lehet készpénzt felvenni