356.05
68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

Kettős győzelemmel jutott a Borussia Dortmund a BL-döntőbe

A Borussia Dortmund Mats Hummels fejes góljával 1-0-ra nyert a PSG ellen a Parc des Princes-ben, s így kettős győzelemmel jutott a BL-döntőbe. Ellenfele vagy a Real Madrid vagy a Bayern München lesz.

A PSG-ben a Dortmundban is kezdő csatárhármasból kimaradt Barcola, némi meglepetésre a portugál Goncalo Ramos kezd, a hat napja megsérült világbajnok védőt, Lucas Hernandezt Lucas Beraldo helyettesíti. A tizenegy: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Lucas Beraldo, Nuno Mendes - Vitinha, Zaire-Emery, Fabian Ruíz - Dembelé, Goncalo Ramos, Mbappé.

A Borussia Dortmund kezdő tizenegye megegyezik a múlt szerdaival: Kobel - Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer, Brandt, Sancho, Adeyemi - Füllkrug.

Az első tíz percben a PSG támadott, Mbappé lőtt egyet, nem túl veszélyesen. A dortmund eddig próbálta ölni az időt.

A 18. percben Ryerson az oldalhálóba lőtt. Eddig csalódás a franciák játéka, nem veszélyesek kapura.

Ousmane Dembélé kiszorított helyzetből lőtt, de nem találta el a kaput.

A 35. percben Adeyemi a fél pályán véigvitte a labdát, Donnarumma nagy bravúrral védett.

Fabian Ruiz lövése után Schlotterbeckről lepattant a labda, szögletre.

Az első félidőben meddő fölényben játszott a PSG, nem tud mit kezdeni a betömörülő védelemmel.

A második félidő harmadik percében Zaire-Emery öt méteről a kapufát találta telibe.

Vezet a Borussia Dortmund, egy rögzített játékhelyzetből. Az 50. percben a Julian Brandt által szögletből beívelt labdát Mats Hummels négy méterről a kapuba fejelte. 0-1, összesítésben 0-2.

Nuno Mendes óriási lövése is a kapufáról pattant ki.