Infostart.hu
eur:
363.47
usd:
308.4
bux:
0
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Nyitókép: Boris Behncke

Megállás nélkül öklendezik az Etna - videó

A jelenséget paroxizmális vulkáni működésnek nevezte portálunknak Harangi Szabolcs egyetemi tanár.

Újabb lávaszökőkút kitöréssel járó, úgynevezett paroxizmális vulkáni működés történt az Etnán szerda éjjel - közölte az Infostarttal Harangi Szabolcs, az MTA levelező tagja, egyetemi tanár.

A kitörés az előző napokéihoz képest még kevesebb előjellel és még gyorsabban zajlott.

"Mindezt az segíti, hogy a nyílt kürtőben gyorsan fel tudnak jutni - ahogy látjuk, pulzálva - a gázban gazdag magmatömegek, és a magmahab spriccelve tör ki néhány száz méteres lávaszökőkutat alkotva, majd folytatódik kisebb, de néhány kilométer távolságba eljutó lávafolyamokkal" - ecsetelte Harangi Szabolcs.

Hasonló esemény nem zárható ki a következő napokban sem - tette hozzá.

Címlapról ajánljuk

Elemző: legkorábban 2031-2032-ben lehet szó euróbevezetésről

Magyarország EU-tagsága óta már többször kopogtathatott volna az eurózóna ajtaján, de korábban politikai akarat nem volt, most pedig a feltételektől vagyunk távol, a politikai akaratról Magyar Péter hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján viszont nyilatkozott, először a költségvetés állapotát világítják át. Az időtávról és a bevezetés részleteiről az InfoRádió Beke Károlyt kérdezte.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×