eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Katowice, 2018. február 18.Reisz Áron (b) és a lengyel Krzysztof Zapala a négy nemzet jégkorongtorna harmadik fordulójában játszott Lengyelország-Magyarország mérkőzésen Katowicében 2018. február 18-án. (MTI/PAP/Andrzej Grygiel)
Nyitókép: MTI/PAP/Andrzej Grygiel

Különös ok miatt nem engedték be az FTC meccsére a válogatott jégkorongozót

Reisz Áron Csíkszeredában született, ez már biztonsági kockázatot jelentett a rendezők szerint.

A Csíkszereda magyar válogatott jégkorongozóját, Reisz Áront, aki édesapjával együtt semleges nézőként, a hazai szektorba vett érvényes jeggyel látogatott volna ki az FTC–Gyergyó mérkőzésre, nem engedték be a rendezők a Tüskecsarnokba – írja a sportal.hu.

„A belépéskor a biztonsági szolgálatot biztosító személyzet igazoltatott (személyi és lakcímkártya), majd közölték, hogy nem léphetek be az épületbe. Az indoklás az volt, hogy én Csíkszeredában születtem. A biztonsági szolgálatot nem érdekelte, hogy magyar állampolgárként, magyarországi lakcímmel rendelkezem, csupán a születési helyem alapján biztonsági kockázatnak minősítettek. Mindezt természetesen olyan megalázó módon, hogy a Fradi-indulót akarták elénekeltetni velem annak feltételeként, hogy beléphessek a hazai szektorba az érvényes jegyemmel" – számolt be a történtekről Facebook-oldalán a hokis, aki egyébként a Ferencváros utánpótláscsapatában is szerepelt korábban.

A hokis számára felfoghatatlan, 2022-ben hogy történhet ilyen Magyarországon. „Mind a Fradi diszkriminatív hozzáállása az Erdélyben születettekhez, mind pedig a biztonsági szolgálat megalázó eljárásmódja, „románozása” szégyenletes volt" – tette hozzá.

Az FTC jégkorong-szakosztálya még nem reagált Reisz Áron esetére.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×