eur:
413.95
usd:
396.65
bux:
0
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Pixabay

Energiaválság: már a jégkorongozók is vészforgatókönyvvel készülnek a télre

A csarnokbezárás fenyegető réme mindenképp itt van velünk – mondta Sipos Levente. A szövetség főtitkára szerint azonban ennek rossz hatása lenne az elit-vb-re készülő női és férfi válogatott felkészülésére.

December 31-ig az első osztályú klubok működése nincs veszélyben, vagyis ezen csapatok jégcsarnoka addig még biztosan nem zár be – közölte az InfoRádióban a Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára. Sipos Levente hozzátette: a céljuk az, hogy az Erste Liga ne álljon le, és a válogatottak felkészülése zavartalan legyen, de készülnek vészforgatókönyvvel.

"A jégkészítés alapvetően villamosenergia-igényes tevékenység. Természetesen van, ahol távfűtést és gázt is használnak, hiszen az öltözőket is fűteni kell, ami tipikusan nem elektromos árammal valósul meg. Viszont vannak olyan egyesületek, amelyek a jövő év végéig lekötöttek kedvező árú energiát" – ecsetelte a sokszínű, bonyolult helyzetet a főtitkár.

Szerinte

a csarnokbezárás "fenyegető réme mindenképp itt van velünk",

miután uszodákat, múzeumokat és könyvtárakat zárnak be a városok, és maga azt is valószínűsíti, hogy sor kerülhet a szezon rövidítésére.

A vészforgatókönyv részleteiről szólva elmondta, elvileg lehetőség volna a fővárosi Tüskecsarnokban "hazai" meccseket játszani bárkinek, de a mérkőzésekre fel is kell készülni valahol, edzésekre szükség van; egy csarnokban edzeni is, játszani is nem tud mindenki.

Az is egy lehetőség, hogy sűrítik a mérkőzéseket november-decemberben.

Az A csoportos világbajnokságra készülő női és férfi válogatott számára viszont éppen az lenne ideális, hogy "meccsből" menjenek világversenyre, a hosszú kényszerszünet Sipos Levente szerint semmiképp sem jó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×