Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
MONZA, ITALY - SEPTEMBER 12: Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Red Bull Racing RB16B Honda and Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team Mercedes W12 crash during the F1 Grand Prix of Italy at Autodromo di Monza on September 12, 2021 in Monza, Italy. (Photo by Lars Baron/Getty Images)
Nyitókép: Lars Baron/Getty Images

Megvan a döntés a monzai karambolról, csak az egyik pilóta kap büntetést

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) kivizsgálta a monzai ütközést.

Max Verstappen és Lewis Hamilton az Olasz Nagydíjon összeütköztek, aminek következtében mindketten kiestek.

A hivatalos kivizsgálás során a Red Bull holland pilótáját láttak szabálytalannak, ezért a következő versenyen, Szocsiban három rajthelyes büntetést kap.

A két pilóta nagy harcban van a világbajnoki címért, Verstappen öt ponttal vezet a hétszeres világbajnok Hamilton előtt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezen a szombaton Szombathelyen. Az esemény fő szónoka Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Szombathelyet rommá lőtték a második világháborúban. Itt mindenki tudja: Soha többé háborút!” – mondta, majd a fiatalokhoz szólt: „Vegyétek komolyan magatokat! A kamu lázadás semmi. Lázadni a magyar kormány ellen? Az nem nagy dolog. Lázadjatok Brüsszel ellen! Onnan fenyegetnek minket!” A 2026-os választás a háború előtti utolsó választás. Ekkor fogunk dönteni arról, hogy megyünk-e a háborúba – tette hozzá. Orbán Viktor az is bejelentette: két hét múlva Washingtonba utazik a Béketanács ülésére.

A Tisza Párt bemutatta 240 oldalas programját

Magyar Péter szombaton ismertette a párt 240 oldalas választási programját, amelyet – mint mondta – több mint ezer szakértő bevonásával állítottak össze. A Működő és emberséges Magyarország alapjai című dokumentumban a Tisza gazdasági növekedést, igazságosabb adózást, az egészségügy és az oktatás rendbetételét, valamint az ellopott közvagyon visszaszerzését ígéri.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Minden perc drága: még mindig nincs döntés a hálózati reformról, feszülten várakozik az iparág

Minden perc drága: még mindig nincs döntés a hálózati reformról, feszülten várakozik az iparág

A jelek szerint tovább csúszhat az új erőművek és energiatárolók számára elérhető szabad villamosenergia-hálózati csatlakozási kapacitások kiosztására irányuló új pályázati (közzétételi) eljárási folyamat. A hivatalos információk szerint az új pályázat 2026 első felében kerülhet meghirdetésre, amire még elegendő idő áll rendelkezésre, de a témában 2025 végéig megtartani ígért iparági tájékoztató értesüléseink szerint még várat magára. A hálózatfejlesztések állásával összefüggő új közzétételi eljárásra 2024 tavasza, a régi szabályok alapján tartott utolsó eljárás eredményeinek kihirdetése óta várnak a hazai villamosenergia-ellátásba befektetni szándékozó gazdasági szereplők és a fejlesztők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×