394.22
370.02
65045.06
Fucsovics Márton ünnepel., miután 6:1, 6:1, 6:4 arányban legyőzte az amerikai Tommy Pault a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában 2020. január 24-én.
Nyitókép: MTI/AP/Dita Alangkara

Bosszantóan kevés hiányzott Fucsovics Mártonnak a US Open-címvédővel szemben

Fucsovics Márton három szettben kikapott a negyedik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemtől a Rómában zajló salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában.

Az első két játékot a világranglistán 44. helyezett magyar teniszező nyerte, de Thiem (4.) 3:3-nál egyenlített. Fucsovics a stabil alapjáték mellett több bravúrt is bemutatott, így 5:3-ra ismét ellépett, és bár néhány hibát is elkövetett, harmadszor is megnyerte ellenfele adogatójátékát, így 6:3-ra az övé lett az első szett.

A két játékos negyedik alkalommal találkozott egymással – minden alkalommal salakon –, és

Fucsovics először tudott szettet nyerni Thiem ellen.

A magyar teniszező a második felvonásban is összeszedetten játszott, és 3:1-re vezetett az amerikai nyílt bajnokság tavalyi győztese ellen, aki azonban egyre jobban teljesített, és ezúttal is egyenlített (3:3). Fucsovics 5:4-nél, majd 6:5-nél is lezárhatta volna fogadóként a meccset, de nem járt sikerrel, így rövidítésre került sor, amelyben a nyíregyházi játékos 5-4-re vezetett, tehát két pont választotta el a győzelemtől, ám végül 7-5-re kikapott, ezzel Thiem két órát követően egyenlített.

A harmadik szett alakult a legsimábban, az osztrák sokkal kevesebbet rontott, mint korábban, ezúttal egyetlen játékot sem veszített, így 2 óra 35 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

Eredmények, 2. forduló (a 16 közé jutásért)

Az óvóhelyre kellett menekíteni Kijevben a német gazdasági minisztert

A háború kitörése óta másodszor látogatott Ukrajnába a német gazdasági miniszter. Robert Habeck célja az volt, hogy a kétoldalú gazdasági kapcsolatok megerősítéséről tárgyaljon A vizit alig huszonnégy órás volt, közben ugyanakkor a háború viszontagságait egy kijevi óvóhelyen is tapasztalhatta.