Taksony

rasovszky kristóf

nyílt vízi úszás

úszás

Glasgow, 2018. augusztus 12.Rasovszky Kristóf ünnepel, miután aranyérmet nyert a nyíltvízi úszók 25 km-es számában a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon 2018. augusztus 12-én. (MTI/EPA/Robert Perry)

Komoly tét nélküli az évzáró, Rasovszky Kristóf utcahosszal nyeri a világkupát

Infostart / MTI

Kínában már csak rajthoz kell állnia, ez már elég a balatoni úszónak.

Rasovszky Kristóf közel került a nyíltvízi úszók világkupa sorozatának megnyeréséhez, miután a hetedik állomáson, Ohridban negyedikként ért célba.

A magyar szövetség tájékoztatása kiemelte: a világ- és Európa-bajnok Rasovszky először szorult le a dobogóról vk-viadalon, ám matematikailag így is biztos az első helye, amelyhez - a szabályok szerint - csak rajthoz kell állnia a szezonzáró kínai versenyen szeptember 29-én.

Olasz Anna ugyancsak negyedikként zárt az észak-macedóniai viadalon, és ezt a pozíciót foglalja el összetettben is.

Nyitókép: MTI/EPA/Robert Perry