eur:
411.02
usd:
394.99
bux:
79323.64
2024. november 22. péntek Cecília
A szegedi Jonas Källman (j) és Mikler Roland, a Veszprém kapusa a férfi kézilabda NB I döntőjében játszott MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém visszavágó mérkőzésen Szegeden 2019. május 26-án.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Szegeden még keresik az okát, miért fogott megint padlót a csapat

A Veszprém nyerte a férfi kézilabda-bajnokságot, miután a hazai 11 gólos siker után Szegeden 27-27-es döntetlent játszott a bajnoki döntőben. Mikler Roland, a veszprémiek kapusa szerint fontos volt, hogy higgadtan tudtak játszani, míg a szegedi Balogh Zsolt azt mondta, ki kell elemezni az összeomlás okait.

A vasárnapi visszavágóra a 11 gólos előny tudatában is úgy készült a Veszprém, hogy győzni szeretne és ne csak minél kevesebb góllal kikapva tartsa meg a vezetését összesítésben – mondta az InfoRádiónak Mikler Roland.

A kapus kiemelte: hétvégén még egy fontos feladat vár a csapatra, a Bajnokok Ligája négyes döntője, és attól tartottak, ha visszavesznek az iramból, az kihathat a kölni szereplésre is.

„Az előny tudatában mindenki nyugodtan és higgadtan tudott játszani” - tette hozzá a 27-27-es döntetlennel zárult találkozó után.

A meccs elején a Szeged 4-1-re elhúzott, ekkor a veszprémi edző, David Davis időt kért és leteremtette játékosait. Mikler Roland felidézte, hogy a spanyol tréner nem örült, hiszen a meccs előtt pont arra hívta fel a figyelmet, hogy ne kezdjen rosszul a csapat. Az volt a cél az időkéréssel, hogy szedjék össze magukat – ez sikerült is.

„Gyere vissza, gyere vissza” - ezt skandálták a veszprémi szurkolók Mikler Rolandnak mindkét meccsen, ugyanis már hónapokkal korábban eldőlt, hogy a kapus nyáron visszatér Szegedre.

„Fantasztikus érzés volt, és köszönöm a szurkolóknak. Ez a kérdés viszont már lezárult, nem foglalkozom vele.

Mindig azt mondom, hogy előre nézek és következő feladatra koncentrálok, ez most a négyes döntő lesz. Az, hogy így alakult, már történelem, előre kell nézni” - fejtette ki.

A szegedieknél is ezen a meccsen búcsúzott egy válogatott játékos, Balogh Zsolt. A Tatabányára igazoló átlövő négy gólt szerzett a visszavágón.

„Az első meccs rányomta a bélyegét a visszavágóra. Veszprémben dőlt el a párharc.

Nem volt reaális, hogy 12 góllal nyerjünk, inkább a becsületünkért játszottunk,

hogy elfelfedtessük az első szörnyű meccset a szurkolóinkkal” - mondta Balogh.

A Szegedről hét év után távozó játékos szerint nehéz megmondani, hogy mi történt a veszprémi meccs második félidejében, amikor óriási hátrányba került a csapata.

„Olyan összeomlás volt, mint a Vardar ellen, fizikálisan és mentálisan is. Ki kell elemezni, mert erre nem tudunk választ találni. Nem lehet, hogy ilyen fontos meccseken ennyire padlót fogjon a csapat, ez el is döntötte a szezon sorsát” - emelte ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Komoly pénzügyi nehézségei vannak az önkormányzatoknak: hogy tud segíteni a bankszektor?

Az önkormányzati piac 2014 óta, a konszolidáció befejezését követően folyamatos bővülést mutat, és ezzel párhuzamosan az OTP Bank piaci részesedése is növekszik, az elmúlt öt évben meghaladta a piac bővülésének ütemét. A konszolidáció óta eltelt időszakban az önkormányzatok hitelállománya ötszörösére, betétállománya pedig háromszorosára nőtt. 2016 végétől, a feladatok átszervezését követően,  megtakarításaik jelentős mértékben emelkedtek, követve az adóbevételek éven belüli ciklikusságát. Az energiaválság és az infláció azonban jelentősen megnövelte a működési költségeket - ezzel egyidejűleg a központi kormányzat egyes adóbevételeket, például az iparűzési adót csökkentette. Ennek következtében számos önkormányzat, különösen a kisebb településeken, likviditási problémákkal küzd, ami azt is jelenti, hogy megnövekedett az igény a likvid hitelezés iránt. Az OTP Bank októberben megjelent, egyszerűsített önkormányzati folyószámla-hitele ebben segít: a Portfolio a termék részleteiről és az önkormányzatok gazdálkodásának kihívásairól kérdezte Aladics Sándort, a pénzintézet Kereskedelmi Banki Divízójának igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×