eur:
411.28
usd:
393.1
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Kals am Grossglockner, 2018. február 27.Felvonón ülnek síelők az osztrák Alpok Magas-Tauern hegyvonulata felett, Kals am Grossglockner kelet-tiroli falu közelében 2018. február 27-én. (MTI/EPA/Lisi Niesner)
Nyitókép: MTI/EPA/Lisi Niesner

Életet menthet 820 forint annak, aki síelni megy

Átlagosan ennyiért kötöttek biztosítást a mostani szezonban a Netrisk adatai alapján.

A külföldre induló síelők átlagosan napi 820 forintért kötöttek utasbiztosítást az idei síszezon eddigi időszakában - közölte a Netrisk.hu.

Hozzátették: 2018-ban átlagosan 600 forintért kötötték a síbiztosításokat az online biztosításközvetítő portálon, az idei 820 forint ennél 37 százalékkal magasabb.

A magasabb díjért a síelni indulók pótlólagos szolgáltatásokat, illetve magasabb térítési limiteket kapnak a biztosítóktól.

A sípályáról történő helikopteres mentés fedezete például ma már része a síbiztosítások többségének,

és az ügyfelek tudatosságát jól mutatja, hogy a szerződést kötők 35 százaléka ezt a szempontot eleve feltételként rögzíti a kalkuláció során.

A közleményben Cseh Anett, a Netrisk.hu üzlet- és termékfejlesztési vezetője kifejtette: a síbiztosításokhoz a drága mentés és ellátás fedezete mellett kiegészítő elemként leggyakrabban a felszerelésre vonatkozó kártalanítást, illetve a felelősségbiztosítást választják az ügyfelek. Az elmúlt napokban tapasztalt ausztriai hóhelyzetben emellett jól jöhetett például a síbérlet árát visszatérítő szolgáltatás, illetve a szállásra és programokra vonatkozó stornóbiztosítási elem is, ezzel azonban a megkötött biztosításoknak mindössze kis hányada rendelkezik.

A közlemény szerint mára az online csatorna uralkodóvá válásával az ügyfelek 73 százaléka az utazást megelőző egy napon belül köti meg síbiztosítását,

ami jelentős növekedés a tavalyi 58 százalékhoz képest.

A Netrisk.hu adatai szerint a síbiztosítást kötők 54 százaléka 3-5 napra, tehát egy hosszú hétvégényi időre utazik el, a síelők több mint háromnegyede autóval, csaknem negyede pedig autóbusszal utazik, a közeli célpontok miatt repülőgéppel szinte senki nem indul síelni.

Az úti cél alapján messze a legnépszerűbb Ausztria,

100-ból 72 síbiztosítást erre a célpontra kötöttek, a síelők további 11 százaléka szlovákiai síterepre utazott. Franciaország a tavalyi harmadik helyről a hatodikra csúszott vissza idén, ebben az évben Olaszország, Lengyelország és Szlovénia is megelőzte az idei szezon első harmadában.

A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) tájékoztatása szerint a síelésre utazók 65-70 százaléka köt utasbiztosítást. A többi síző sem feltétlenül védtelen a károkkal és felmerülő költségekkel szemben, hiszen sokan rendelkeznek például bankkártyához kapcsolódó utasbiztosítással vagy Európai Egészségbiztosítási Kártyával (EEK). Ám az EEK kizárólag az ellátási költségeket fedezheti, a kártyabiztosításokat pedig jobbára általános utazási igényekre alakították ki. Így

utazás előtt mindenképpen célszerű ellenőrizni, hogy például egy magashegyi mentés milliós költségére vagy a sífelszerelés kártérítésére nyújt-e a kártya biztosítása megfelelő fedezetet.

A szövetség elnökségi tagja, Molnár László elmondta, hogy a megfelelő síbiztosításnak ma már része a megfelelő felelősségbiztosítási és jogvédelmi fedezet is. Sérüléssel járó baleset esetén ugyanis a vétkes félnek nem csupán a sérült egészségügyi ellátását vagy megrongálódott személyes tárgyait, hanem a munkából való kiesése miatti kárát, rosszabb esetben a maradandó egészségkárosodásával járó hosszú távú anyagi következményeket is fizetnie kell.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×