eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 30. vasárnap Zalán

Három kötetes sci-fiben írta meg, majd aszerint ölt a denveri gyilkos

A lövöldöző, akit Lyndon McLeoad néven azonosított a rendőrség, Sanction (Megtorlás) címmel publikált egy sci-fi trilógiát Roman McClay álnéven 2018 és 2020 között.

Tudományos-fantasztikus regényei sorozatában előre bejelentette gyilkosságait, és megnevezte egyes áldozatait is az az amerikai sorozatgyilkos, aki öt embert ölt meg hétfőn Colorado államban, mielőtt rendőrök lelőtték.

"Tudomásunk van olyan könyvekről, amelyeket a gyanúsított írt álnéven, és amelyek a nyomozás részét képezik" - erősítette meg az erről szóló sajtóértesüléseket csütörtökön a denveri rendőrség szóvivője.

A lövöldöző, akit Lyndon McLeoad néven azonosított a rendőrség, Sanction (Megtorlás) címmel publikált egy sci-fi trilógiát Roman McClay álnéven 2018 és 2020 között. Közösségimédia-oldalairól származó fotók tanúsága szerint a barna hajú férfi hosszú szakállt és tetoválásokat viselt.

Egy, a szerző internetes oldalán található komment szerint a trilógia egy politikus-milliárdosról szól, aki géntechnológiával akarja átírni olyan bűnözők DNS-ét, mint a sorozatgyilkosok vagy az erőszakos hajlamú emberek.

Az amerikai média szerint az első kötetben egy Lyndon MacLeoad nevű férfi megöl egy Michael Swinyard nevű szereplőt egy denveri ingatlanban. A hatóságok megerősítették, hogy az áldozatok egyike ezt a nevet viselte, és a könyvben említett címen ölték meg.

Egy másik kötetben a szerző egy Alicia Cardenas nevű nő megöléséről ír; az ő neve is megegyezik a lövöldöző egyik áldozatáéval. Ráadásul a gyanúsított neve szerepel olyan okiratokon, amelyek egy üzlethelyiségnek az áldozat általi megvásárlásával függnek össze.

A Roman McClay nevű szerző internetes oldalán egy ismertető azt állítja, hogy a regények cselekménye "valós személyeket és eseményeket vegyít képzelt dolgokkal, hogy elmossa a határt a létező és a lehetséges között".

A 47 éves lövöldöző elsőként egy denveri tetoválószalonban nyitott tüzet, megölve egy tetoválólányt és a tulajdonost, Alicia Cardenast. Ezt követően halálos megsebesítette Michael Swinyardot, majd egy denveri elővárosban, Lakewoodban megölt egy férfit egy másik tetoválószalonban, végül egy recepcióst egy szállodában.

Az ámokfutót egy rendőrnő lőtte le, aki maga is megsérült a tűzpárbajban.

A rendőrség már másnap azt közölte, hogy a gyanúsított vélhetően kiválasztotta áldozatait, akiknek egy részével személyes vagy szakmai kapcsolatban állt.

A recepcióst nem tudták a sorozatgyilkoshoz kötni, viszont a tettesnek - mint közölték - valamiképp köze volt a szállodához.

Lyndon McLeod ellen már több rendőrségi vizsgálat is folyt 2020-ban és 2021-ben, de egyetlen esetben sem történt vádemelés.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Rakonczay Gábor: az ember egóját helyre teszi a természet, ha akarja, ha nem

Rakonczay Gábor: az ember egóját helyre teszi a természet, ha akarja, ha nem

Életveszélyes helyzetekről, a hullámok nagyságáról, a pihenési lehetőségekről, a tervezett sodródásokról, a magával vitt élelmiszerekről, illetve a szükséges kalória- és alvásmennyiségről is beszélt Rakonczay Gábor extrém sportoló, az Atlanti-óceán átevezője az InfoRádió Aréna című műsorában. Arra is felelt, hogy mi választja el az építő egyedüllétet a pusztító, romboló magánytól, s hogy miért vitt magával olvasni könyveket az óceán közepére.

Szakíró: nincs már nagy árkülönbség, megéri elektromos autót venni

Folyamatosan nő a kereslet a villanyautók iránt Magyarországon, elsősorban a használtautó-import élénkült meg – mondta az InfoRádióban Antalóczy Tibor. A villanyautosok.hu főszerkesztője szerint a vállalati e-autó program főleg a kisteherautó-piacnak adott nagy lendületet, de más cégeknek is érdemes pályázniuk március végéig.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

Valódi támogatást adnak vagy függőségbe taszítanak? – Csendes forradalom zajlik a nemzetközi segélyezés terén

A nemzetközi segélyezési rendszer már régóta válsággal küzd, működésével sem a donorok, sem a kedvezményezettek nem elégedettek. Miközben a donor országok azt tapasztalják, hogy a segélyek nem hozzák a várt tartós eredményeket, addig a kedvezményezettek sokszor függőségbe, segélycsapdába kerülnek. Emiatt a segélyezésről szóló szakirodalomban több évtizede gyökeret vert az aid exit koncepció, vagyis a segélyezés fokozatos kivezetése a humanitárius és sürgősségi segélyek kivételével. Kérdés, mennyire megvalósítható ez a koncepció.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×