Infostart.hu
eur:
363.01
usd:
314.05
bux:
148632.55
2026. augusztus 7. péntek Ibolya
2012. május 2-án egy londoni sajtótájékoztatón készített kép Kate és Gerry McCannről, az akkor öt éve eltűnt lányuk számítógépes utómunkával készített portréjával a kezükben. A Scotland Yard 2020. június 3-i bejelentése szerint új gyanúsítottja van a 13 éve Portugáliában eltűnt brit kislány ügyének. A gyermeknek a dél-portugáliai Praia da Luz főleg britek által látogatott Ocean Club nevű üdülőközpontjában veszett nyoma 2007 májusában, néhány nappal negyedik születésnapja előtt. A brit és a német nyomozók egy német férfi személyében azonosították az ügy gyanúsítottját. A 43 éves férfi jelenleg egy német börtönben van, de 1995 és 2007 között megszakításokkal a portugál üdülőhelyen élt. A tájékoztatás szerint a nyomozók egy telefonhívás alapján jutottak a gyanúsított nyomára.
Nyitókép: MTI/EPA/Facundo Arrizabalaga

Sorsdöntő bizonyítékra bukkanhattak Maddie McCann ügyében

13 évnyi bizonytalanság érhet véget, miután megoldódni látszik a lány 2007-es elrablásának ügye.

Az évszázad rejtélyének is hívott gyerekrablás akkor vett új fordulatot, amikor a rendőrség látókörébe került a jelenleg egy másik ügyből kifolyólag börtönbüntetését töltő Christian Brückner.

A hatóságok sorsdöntő bizonyítékokat találtak a több gyermek eltűnésével, kiskorú szexuális zaklatásával, nemi erőszakkal és prostitúcióval is vádolt férfi ellen egy, a tulajdonában álló, korábban dobozgyárként működő romos épületben – írja a Bors.

A Neuwegers­lebenben található házból közel

8000 darab kép és videófelvétel került elő különböző adathordozókon egy műanyag zacskóba rejtve,

a férfi néhai kutyájának teteme mellé temetve. A felvételek tartalmáról a hatóságok nem közöltek részleteket, de Hans Christian Wolters német főügyész az ausztrál 60 minutes című showban elárulta: bizonyítékot találtak arra, hogy Maddie meghalt.

„Nem vagyok felhatalmazva, hogy bármit is mondjak arról, hogy a képeken rajta van-e Madeleine vagy sem. Nem találtuk meg sem a testet, sem a kislány testének bármelyik darabját, de elég bizonyítékunk van arra, hogy kijelentsük:

a gyanúsított megölte Madeleine McCann-t”

– fogalmazott a szakértő a műsorban.

Az egyetlen nyitott kérdés, hogy hol lehet Maddie holtteste és mikor halhatott meg?

Mint ismert, Madeleine McCann egy portugáliai üdülőhelyen, Praia da Luzban tűnt el 2007 májusában, néhány nappal negyedik születésnapja előtt. A német gyanúsított 1995 és 2007 között megszakításokkal a térségben, Algarve régióban élt, néhány évig éppen Praia da Luz és a következő nagyobb település, Lagos között lakott egy házban. Voltak alkalmi munkái, de főleg bűncselekményekből tartotta fenn magát, a többi között kábítószerrel kereskedett és betört szállodákba, apartmanokba.

Madeleine McCannt az eltűnése óta eltelt 13 évben Marokkótól Belgiumon, Svédországon, Kanadán és Dubajon át Ausztráliáig a világ szinte minden pontján látni vélték, de sehol nem akadtak a nyomára.

Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×