eur:
414.02
usd:
396.64
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Tanuló anyjának testhőmérsékletét ellenőrzik a koronavírus terjedése elleni óvintézkedésként egy általános iskolában, a Fülöp-szigeteki Quezon nagyvárosban 2020. január 29-én. A kelet-kínai Vuhan nagyvárosban január elején felismert, tüdőgyulladást okozó új vírus halálos áldozatainak száma 132-re emelkedett Kínában, ahol eddig hatezren fertőződtek meg a ragállyal. A kórokozó a világ több országában megjelent.
Nyitókép: MTI/EPA/Rolex Dela Pena

Egészségügyi vészhelyzetet hirdettek az Egyesült Államokban a koronavírus miatt

Egészségügyi vészhelyzetet hirdettek pénteken az Egyesült Államokban a koronavírus terjedése miatt.

A döntést Alex Azar egészségügyi és emberi erőforrásokért felelős miniszter jelentette be a Fehér Házban tartott sajtókonferencián.

A tárcavezető közölte: az Egyesült Államokba vasárnaptól nem léphetnek be olyan nem amerikai állampolgárok, akik az elmúlt két hétben Kínában jártak. Kivételt jelentenek ez alól az Egyesült Államokban állandó tartózkodási engedéllyel (úgynevezett zöldkártyával) élő kínaiak, és azok, akiknek közvetlen rokonuk él ott.

A Kínából hazatért, vagy charterjárattal hazahozott amerikai állampolgárokat pedig legalább 14 napig tartó karanténba helyezik és közben nagyon alapos vizsgálatnak vetik alá. Azar mindazonáltal leszögezte, hogy az intézkedések a vírus terjedésének megelőzését szolgálják, az Egyesült Államokban alacsony a járvány kockázata.

Beszámolt arról is, hogy jelentős mértékben csökkent az Egyesült Államok és Kína közötti utasforgalom.

Korábban az amerikai külügyminisztérium többször is közleményben óvta az amerikai állampolgárokat a kínai utazásoktól.

A sajtókonferencián részt vett Robert Redfield, az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) igazgatója és Ken Cuccinelli, a belbiztonsági tárca ügyvezető miniszterhelyettese is.

Redfield közölte, hogy jelenleg 191 koronavírus-fertőzés tüneteit mutató pácienst vizsgálnak, de egyelőre csupán hat betegnél állapították meg az új típusú tüdőgyulladást.

Cuccinelli pedig bejelentette: ezentúl Kínából érkező repülőgépeket csakis hét amerikai légikikötő fogad: a Kennedy-repülőtér New Yorkban, az atlantai, a chicagói, a Seattle-i, a San Francisco-i, a Los Angeles-i, és a hawaii főváros, Honolulu repülőtere.

Ezekben a légikikötőkben ugyanis karanténnak alkalmas külön helyiségeket rendeztek be.

Az amerikai egészségügyi hatóságok pénteken közölték, hogy a kínai Vuhanból eddig repatriált (hazahozott) 195 amerikai állampolgárt kötelezően 14 napig tartó karanténba helyezték.

A repülőgép szerdán érkezett vissza Vuhanból, de nem polgári reptéren szállt le, hanem a Los Angeleshez közeli egyik katonai támaszponton.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×