eur:
387.17
usd:
356.38
bux:
68727.23
2024. május 17. péntek Paszkál
Trumpnak nem sikerült teljesítenie a legfontosabb választási ígéretét

Trumpnak nem sikerült teljesítenie a legfontosabb választási ígéretét

Mégis marad az Obamacare Amerikában - annak ellenére, hogy Donald Trump elnök egyik legfőbb választási ígérete elődje egészségbiztosítási rendszerének eltörlése volt.

Hosszú hónapok alatt sem sikerült a törvényhozáson átvinni a Barack Obama korábbi demokrata elnök legfőbb vívmányának tekintett egészségbiztosítási törvény módosítását, ezért most egy kompromisszumos megoldással egyes elemei mégis megmaradhatnak. Pedig a nyáron még a törvényhozás is később ment szabadságra a politikusok: a republikánus többségű képviselőház elfogadta ugyan az Obamacare visszavonását, azonban a szenátusban - ahol szintén többségük van a republikánusoknak - nem volt meg ehhez a megfelelő számú voks. Egyszerűen azért, mert több republikánus politikus nem volt hajlandó megszavazni azt a javaslatot, ami miatt - egyes számítások szerint - 22 millió amerikai veszthette volna el az egészségbiztosítását egy évtizeden belül.

A mostani republikánus-demokrata egyezség szerint a szövetségi kormányzat továbbra is kifizeti az Obamacareben rögzített támogatást az egészségbiztosítóknak.

„Nagyon közel vagyunk egy rövid távú megállapodás elfogadásához.

Ez nagyjából egy, talán két évig lenne érvényben” - mondta még a bejelentés előtt Donald Trump elnök.

A javasolt megállapodás kompromisszumos: az Obamacare két, talán legfontosabb elemének megőrzéséért cserében a demokraták elfogadnák azt a republikánus javaslatot, hogy az egyes szövetségi államoknak nagyobb mozgásterük legyen. Ennek értelmében többféle egészségbiztosítási csomagot kínálhatnak, megőrizve ugyanakkor azt az előírást, hogy a biztosítás megkötésekor már valamilyen súlyos betegséggel küzdőktől ne lehessen magasabb biztosítási díjat kérni.

A tervek szerint az átmeneti rendelkezés két évig maradna fenn, ez alatt alkotnák meg az új, átfogó egészségügyi törvényt. Azonban azt sem tartják kizártnak, hogy ez a rendszer egészen 2020-ig, a következő választásokig fennmarad majd.

A javaslatról a törvényhozás dönt, azonban egyelőre nem látszik, hogy a republikánusok többsége támogatja-e a két szenátor által kidolgozott elképzelést.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: az erőszak a mindennapok részévé vált

Orbán Viktor: az erőszak a mindennapok részévé vált

A pártelnök-miniszterelnök terjedelmes interjút adott péntek reggel a Kossuth rádióban. Elmondta, az élet és halál között lévő Robert Ficóért "imádkozunk". Szerinte rosszkor esett ki a munkából Szlovákia miniszterelnöke, az EP-választás és az amerikai elnökválasztás dönthet ugyanis "háború vagy béke ügyében".

Politológus a Fico-merényletről: elkezdhetünk hozzászokni az ilyesmihez

A szlovákiai társadalom hosszú ideje nagyon feszült, és a politikusok a merénylet után is inkább hergelnek, mintsem nyugtatnak – mondta az InfoRádióban a szlovákiai Fórum Intézet elnöke. Öllös László politológus, filozófus szerint a kampány hátralévő része a Robert Fico elleni támadásról szól majd.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.17. péntek, 18:00
Sándor Ildikó
néprajzkutató, a Hagyományok Háza Közművelődési és tudományos szakcsoport vezetője
A Kongresszus szembement Bidennel: nem vonnák meg Izraeltől a hadi szállítmányokat

A Kongresszus szembement Bidennel: nem vonnák meg Izraeltől a hadi szállítmányokat

Az Egyesült Államok képviselőháza csütörtökön elfogadott egy törvényjavaslatot, amely arra kötelezné Joe Biden amerikai elnököt, hogy zavartalanul szállítsa a fegyvereket Izraelnek. A főleg republikánusok és néhány demokrata által átvitt tervezet szembemegy Biden döntésével, miszerint elhalasztott egyes Jeruzsálembe tartó légibomba-szállítmányokat. Eközben a Fehér Ház egymilliárd dolláros izraeli katonai csomagról döntött nemrég, a két állam közötti szövetséget aláhúzandó.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×