eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Bono: "Németország-rajongó vagyok"

"Az új Németország nem szégyelli megmutatni a világnak, hogy miért érdemes küzdeni" - dicsérte meg a fejlődő országokat támogató németeket Bono, a rocksztár.

A U2 alapítója jószolgálati aktivistaként azért érkezett Berlinbe, hogy a törvényhozóknak beszámoljon a szegénység és járványos betegségek (malária, AIDS, tuberkolózis) elleni küzdelem eredményeiről a fejlődő országokban.

Bono találkozott a Bundestag képviselőivel, és nagyrabecsülésének adott hangot, amiért Németország támogatása is jelentősen hozzájárult, hogy az elkövetkező három évben akár 4 millió rászoruló életét is meg tudják menteni a térségben. A korábbi német kancellár, Gerhard Schröder elnöksége idején elfogadott adósságenyhítő törvény pedig lehetővé teszi 29 millió afrikai kisgyermek iskoláztatását.

"Ezért vagyok Németország rajongója, és ezért akarok visszatérni ide" - nyilatkozta a zenész, aki azzal indokolta látogatását: "Tudniuk kell, hogy az együttműködésüknek van eredménye."

Bono arra bátorította a német honatyákat, hogy folytassák erőfeszítéseiket a globális szegénység enyhítésére. Az ENSZ millenniumi célprogramja 2015-re a felére szeretné csökkenteni a világ szegényeinek számát.

Címlapról ajánljuk
Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül
tudósítónktól

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz egyenruhás. Most rács mögé kerül

Ő volt az egyik leggazdagabb orosz katona. Most rács mögé kerül. Oroszországban őrizetben várja az ellene induló korrupciós nyomozást Tyimur Ivanov védelmi államtitkár, akit az egyik leggazdagabb egyenruhásként írtak le. Igatlanportfólió, autókollekció, svájci síelések és a celebekkel való bulizás – a hivatalnok playboyhoz méltó életet élt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Háborús eszkaláció, egyelőre szóban

Mégis mi a csuda ütött Emmanuel Macronba? A francia államfő Ukrajnába csapatok küldését belengető mondatai után a fél világ, és egész Franciaország, ezt találgatta. Bármi is volt mögötte, Putyin elnök rögvest jelezte: Moszkva – a maga atomhatalom mivoltában – áll elébe. Mire Macron válasza sem késett: Párizs cseppet sem fél, neki is méretes atomarzenál áll a rendelkezésére. Diplomáciai körökben rég volt példa ennél kevésbé épületes, és főleg ennél veszélyesebb eszmecserére. Ami kérdések tömegét veti fel: mi motiválja Macront, ki miként reagál a nyugati szövetségben, mit szól az egészhez az Egyesült Államok? És leginkább: vajon immár tényleg közvetlen hadviselő féllé válhat-e a NATO?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×