eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
A Mol algyői olajfőgyűjtője 2022. november 28-án. Még sokáig a hagyományos olaj -és gázkitermelés marad a Mol fő profilja Algyőn, de a társaság vizsgálja a megújuló energiaforrások telepítésének lehetőségét - mondta Kardos László, a társaság algyői termelési régió vezetője újságíróknak a helyszínen.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Hatalmasat kaszált egy nyugati olajcég az ukrajnai háborún

Moszkva ukrajnai invázióját követően a világ legnagyobb olajipari szolgáltatója, az SLB jelentősen fellendítette oroszországi üzletét.

Tette mindezt úgy, hogy lecsapott a távozó riválisok által hátrahagyott lehetőségekre – írja a Reuters cikke nyomán a portfolio.hu.

Az offshore cég oroszországi és közép-ázsiai részlege 2022 harmadik negyedévében 25 százalékkal növelte bevételét az előző negyedévhez képest. Ez jócskán meghaladta a többi régió 11-12 százalékos növekedését. A vállalat ráadásul arra számít, hogy a negyedik negyedévben rekord eredményt ér el oroszországi részlegénél.

A vállalat még márciusban közölte, hogy bár folytatja tevékenységét Oroszországban, leállította az ottani új beruházásait. Szakértők szerint az SLB valószínűleg azért nem került az Oroszországgal folytatott pénzügyi tranzakciókat tiltó amerikai és európai szankciók hatálya alá, mert

az orosz energiaszektor ellen hozott intézkedések nem az olajkitermelés, hanem az értékesítés korlátozására irányulnak.

Az Ukrajna orosz megszállása óta eltelt hónapokban számos nyugati vállalat zárta be vagy adta el ottani tevékenységét. Ezzel szemben az SLB 2022 végén mintegy 70 alkalmazottat vett fel Oroszországban, egy bővülés keretén belül. A cég Oroszországot is magába foglaló regionális egysége 2022 első és harmadik negyedéve között 45 százalékkal növelte bevételeit.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×