Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.98
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
MOL Bubi kölcsönkerékpárok Budapesten, Batthyány téren 2020. március 19-én. A koronavírus-járvány miatt jelentősen csökkent a városban közlekedők száma.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Drágul a budapestiek kedvence, de legalább több lesz belőle

Fejlesztik a Mol Bubi közbringa-szolgáltatást, egyúttal emelkednek a díjai január 19-től - tájékoztatott a Budapesti Közlekedési Központ.

Jövő év elején bővül a Mol Bubi szolgáltatási területe, újabb gyűjtőállomások létesülnek, további több száz kerékpár forgalomba állításával a duplájára nő az eszközpark a tavaly májusi induláshoz képest.

Ennek megfelelően változik a rendszer használati díja is: a havi bérlet ára januártól 1000 forint, az éves bérleté 8500 forint,

a percdíj 40 forint lesz,

a díjmentes időszak továbbra is 30 perc marad - jelezték.

A havi és éves bérlet megváltásával egyszerre két kerékpárt lehetett használni, - a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően - a második kerékpárért percdíjat számolnak fel.

A BKK célja, hogy a fővárosiak igényeit kiszolgálva a lehető legtöbb ügyfélnek váljon elérhetővé a szolgáltatás, ezért a társaság az elmúlt időszakban folyamatosan bővítette a közbringarendszert: idén 500 vadonatúj bicikli állt forgalomba, legutóbb október elején 200 új kerékpárral nőtt az állomány, és ma már 2060 közbringa áll az ügyfelek rendelkezésére - közölték.

Kitértek arra, hogy a társaság a kerékpárok száma mellett a szolgáltatási területet is folyamatosan növeli: jelenleg 178 gyűjtőállomáson lehet felvenni és leadni a kerékpárokat, a BKK tervei szerint ez a szám jövőre tovább emelkedhet.

Legutóbb a Terézvárosban adtak át négy új gyűjtőállomást, és a megújult Blaha Lujza téren is két állomás várja a felhasználókat.

A közbringarendszer a felhasználóbarát applikációnak, a könnyű regisztrációnak és a jobb kerékpároknak köszönhetően a tavaly májusi megújulás óta sorra döntötte a rekordokat, idén november közepén átlépte a 4 milliós utazásszámot - írták.

Címlapról ajánljuk

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×