Infostart.hu
eur:
349.42
usd:
300.88
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura
Nyitókép: Unsplash

Elon Musk drámai levelet írt

"Az előttünk álló gazdasági helyzet kilátástalan" - írta a Twitter tömeges elbocsátások után megmaradt alkalmazottainak, akiktől elvett még egy juttatást, a home office lehetőségét is.

Az üzletember 3,95 milliárd dollár értékben adott el Tesla-részvényeket: idén mér harmadszor vált meg részvényektől, áprilisban 8 milliárd dollárnyit adott el belőlük, augusztusban pedig további 7 milliárdnyit.

Musk a CNBC cikke szerint a Teslától vitt át programozókat a Twitterhez, hogy felülbírálhassák az ottani helyzetet, de barátait, helyetteseit és pénzügyi támogatóit is bevonta a közösségi oldal működésébe.

Az üzletember többek között azt szeretné elérni, hogy a Twitter bevételeinek felét előfizetőitől szerezze – akik havi nyolc dolláros összeget áldoznak a kék pipára az oldalon –, és kevésbé függjön a reklámbevételektől.

A Bloomberg közölte a – helyi idő szerint hajnali fél háromkor körbeküldött – levélben szereplő részleteket is.

„Sajnálom, hogy ez az első e-mail az egész cégnek, de nincs mód arra, hogy szépítsük az üzenetet. Hogy őszinte legyek,

az előttünk álló gazdasági helyzet kilátástalan, különösen egy olyan vállalat számára, mint a miénk, amely a kihívásokkal teli gazdasági környezetben nagyon függ a hirdetésektől.

Ráadásul reklámjaink 70 százaléka márka, nem pedig konkrét teljesítmény, ami kétszeresen sebezhetővé tesz minket!” – közölte a Bloomberg a levélben szereplő részleteket. „Jelentős előfizetési bevétel nélkül a Twitter jó eséllyel nem fogja túlélni a közelgő gazdasági visszaesést” – idézte Musk közlendőjét a vg.hu. „Bevételünk nagyjából felét az előfizetések kell hogy kitegyék.”

Még a korábbi nagy elbocsátással kapcsolatos hír után írta a Twitterén, hogy nincs más választása, a cég napi több mint 4 millió dollárt veszít. Hozzátette: akit elbocsátanak, annak háromhavi végkielégítést ajánlottak, ami 50 százalékkal több a törvényben előírtnál.

Musk az oldalt 44 milliárd dollárért vette meg október végén, azóta kaotikus változások sora történt a cégnél, melynek vezetőségét gyakorlatilag lefejezte, egy személyben átvéve az irányítást. Ezt követően kirúgta a dolgozók felét, majd egy újonnan bevezetett funkciót, a régi kék pipát kiváltó szürke pipa jelet pár óra után el is kaszált.

A Twitternél zajló folyamatok a Teslára is hatással vannak: van olyan cég, amely már nem jegyzi a top részvények közt a Teslát, melyet szerintük bemocskolt a vezérigazgató.

A Twitter elbocsátási sokkból ébredező dolgozói számára volt még egy rossz híre Musknak. A Business Insider beszámolója szerint megint levelet írt az összes – megmaradt – alkalmazottnak, amelyben az szerepel, hogy a home office korszakának vége,

legalább heti 40 órát kell az irodákban tölteniük,

kivéve, ha másra kaptak engedélyt, ez utóbbit viszont személyesen fogja felülvizsgálni.

A Twitter a korábbi vezetés alatt odafigyelt ara, hogy a dolgozók ne égjenek ki, és lehetőséget nyújtott számukra arra, hogy havi szinten extra pihenőnapokat kapjanak. Ezt Musk elvette. Az üzletember cégeinél a hosszú munkanapok szokása a bevett.

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×