Infostart.hu
eur:
387.16
usd:
333.46
bux:
122214.24
2026. március 3. kedd Kornélia
Nyitókép: Pixabay.com

Már a spájzban van a marokkói és az algériai krumpli

Afrikából is hozhatnak Magyarországra krumplit idén, hogy ne alakuljon ki itthon burgonyahiány - mondta az InfoRádiónak Murai György, az Országos Burgonya Szövetség és Terméktanács elnökségi tagja. Ismert, egy év alatt 66 százalékkal drágult itthon a krumpli ára.

A hazai készletek fogyóban - ha nem kifogyóban - vannak; Murai György, az Országos Burgonya Szövetség és Terméktanács elnökségi tagja az InfoRádióban elmondta, az árak is alátámasztják ezt.

"Nehéz megbecsülni, hogy milyen importkészletek vannak még raktáron.

A francia forrásból érkező burgonya kapcsán már egy-két évvel ezelőtt volt meglepetés, amikor a franciák elhíresztelték, hogy elfogyott a burgonya, és márciusban és áprilisban is szállítottak még. Emögé nem nagyon látunk be, de a többi, meghatározó országból érkező burgonya elég lesz, az árak növekedése számottevően már nem valószínű" - részletezte Murai György, utalva arra, hogy az elmúlt egy évben 66 százalékkal drágult a krumpli ára.

Úgy látja, hogy

ha Európából nem lehet fedezni az igényeket, egy-két héten belül megjelenik a piacon az afrikai eredetű burgonya.

Ez nálunk újburgonyaként fog szerepelni, de nem a megszokott, foszlós héjú burgonya lesz, hanem az, amit szeptember-október táján szoktunk meg - tette hozzá.

Az

afrikai importút egyébként viszonylag új, 4-5 éves,

a kereskedők megtalálták rá az itthoni felvevőpiacot. Afrikán belül Marokkóról, Algériáról lehet beszélni küldő országként.

A magyar újburgonya - a fóliás - április táján lehet a polcokon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

Szakértő: aki a Közel-Keleten szállna át repülővel, annak most ez nehéz lesz

A közel-keleti háború nemcsak a térség légiközlekedését bénította meg, hanem jelentős fennakadásokat okoz az egész világon – mondta az InfoRádió által megkérdezett szakértő. Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapítója szerint az átszállási pontok leállása okozza a legnagyobb problémát.

Volodimir Zelenszkij nyíltan támadja Orbán Viktort, és azt állítja: „lehetetlen újraindítani” a Barátság kőolajvezetéket

Hiszi, hogy Orbán Viktor vereséget szenved a magyar választásokon – mondta Volodimir Zelenszkij. Az interjúban azt is közölte: „többször megmondta, hogy Európa ne vegyen orosz olajat”. „A Barátság vezeték elpusztult, a helyreállításhoz tűzszünet kell – ezt világosan meg kell mondani Putyinnak” – fogalmazott.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×