A két céget tömörítő holding
évi 200-300 százalékos hozamot ígér
az ügyfeleinek, és a nyereséget heti szinten írja jóvá a számlákon - derül ki a Portfolio.hu cikkéből.
Az Atlantic Global önmagát egy innovatív, alacsony költségekkel, remek szakemberekkel dolgozó alapkezelőként hirdeti, és többek között azzal csábítja a befektetőket, hogy olyan nagy cégek tőzsdére lépésében is „részt vett”, mint a Facebook, a Tesla vagy az Alibaba. A kétes hitelességű befektetési őrület főleg Oroszországban hódít, de hazánkban is felütötte a fejét.
Érdemes azonban megjegyezni, hogy jegybanki engedélynek sem az Atlantic, sem pedig a zöld-foki központi bank oldalán nincs semmi nyoma. Szakértők arra is figyelmeztetnek: kevés annak a valószínűsége, hogy az Atlantic valóban a piacon éri el az éves 300 százalékos hozamot. Inkább az lehet a dolog nyitja, hogy az Atlantic termékeit értékesítő Questra MLM-struktúrában (multi-level marketing) működik.
Magyarországon egyébként
nem jogosult befektetési tevékenység végzésére
a cég, így az esetleges veszteségektől a magyar befektetővédelmi rendszer nem véd meg. A Magyar Nemzeti Bank oldalán megtalálható a belga felügyelet figyelmeztetése, amely szerint a Questra Holdings olyan tulajdonságokkal bír, mint egy piramisjáték, és nem ajánlja befektetésre a társaságot.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!