A Goldman Sachs globális pénzügyi szolgáltató helyzetértékelésében úgy fogalmaz: a kiadási oldalon nincs hatékony ellenőrzés, ezért az adóemelés azzal a kockázattal jár, hogy az állam ezt a bevételi többletet is elkölti a költségvetési hiány csökkentése helyett.
Az elemzésben a Goldman Sachs szakértői emlékeztetnek arra, hogy a GDP-arányos magyar kormányzati bevételek már most is a legmagasabbak a térségben, és álláspontjuk szerint az adóemelés csak rövid távon jelentene megoldást.
Lesz megszorítás
Az elemzés szerint várhatóan lesz valamilyen megszorítás Magyarországon, a valós kérdés az, hogy milyen hatékonyan tudja ezt a kormány végrehajtani, és hogy lesz-e hosszú távú deficitcsökkentés.
A dokumentumban azt is hozzáteszik: a minisztériumi kiadások visszafogása a gyakorlatban gyakran csak a kiadások késleltetését jelentette.
A cég korábbi elemzéseiben azt jósolta, hogy az idei magyar államháztartási deficit meghaladja a 9 százalékot, ha az autópálya-építéseket az unió ismét nem engedi költségvetésen kívül elszámolni.
Szia, Anya! – új átverés terjed itthon, mutatjuk, mire kell figyelni